Krimmis lõpetas sanktsioonide tõttu töö viimane Lääne hotellikett ({{commentsTotal}})

Hotell Best Western Sevastopol Hotel.
Hotell Best Western Sevastopol Hotel. Autor/allikas: Best Western Sevastopol Hotel

USA ettevõte Best Western Hotels & Resorts, mis oli viimane jätkuvalt Krimmis tegutsev Lääne hotellikett, lõpetas Venemaa annekteeritud alas sanktsioonide tõttu enda brändi kasutamise, kirjutab The Moscow Times.

Best Western Sevastopol Hotel oli üks väheseid rahvusvahelise äri märke pärast 2014. aastal toimunud anneksiooni. Muud tuntud brändid nagu McDonald's ja Radisson on Krimmis tegutsemise juba varem lõpetanud.

Hotell tegutseb edasi, ent Best Westerni bränd on hoonelt eemaldatud ning nüüd reklaamib see end majutuslehekülgedel Sevastopol Hotel and Spa nime all.

Best Westerni käik näitab, et isegi neli aastat pärast seda, kui USA ning Euroopa Liit esmakordselt sanktsioonid kehtestavad, survestavad need jätkuvalt Lääne investoreid Krimmist lahkuma, märkis Moscow Times.

Sanktsioonid keelavad USA ettevõtetel Krimmis tegutseda ning keelavad uued investeeringud Krimmi. Need takistavad äri pika nimekirjaga Krimmi eraisikutest ja äriühingutest ning teevad Lääne ettevõtetele võimatuks raha liigutamise läbi Krimmi pankade.

Hotelli direktor keeldus Moscow Timesile küsimust kommenteerimast ning Best Western ei soovinud samuti vastata, soovitades pöörduda hotelli omaniku või operaatori poole.

Hotelli enamusomanik on Sevastopol Investment Group Ltd, mis on registreeritud Seišellidel. Best Western ei oma ega opereeri hotelle ise, vaid tegutseb frantsiisipõhimõttel, mis tähendab, et hotelli omanikud või operaatorid saavad maksta selle eest, et kasutada ettevõtte brändi ning turundus- ja tugiteenuseid.

Üks hotelli töötajatest ütles Reutersile, et frantsiisileping Best Westerniga lõppes sanktsioonide tõttu mullu oktoobris.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: