Venemaa poole aasta LNG eksport kasvas hüppeliselt

Jamali LNG-tehas.
Jamali LNG-tehas. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Esimese poolaastaga langes Venemaa naftaeksport väljapoole SRÜ riike mullusega võrreldes 1 protsendi võrra, LNG eksport tõusis antud perioodil aga 74 protsenti.

Jaanuarist juunini eksportis Venemaa 114,2 miljardit kuupmeetrit maagaasi, mis on mullusega võrreldes 7 protsenti enam. Veeldatud maagaasi (LNG) eksport kerkis aga 74 protsenti 194 miljoni kuupmeetrini.

Kütuse- ja energiaeksport moodustasid Venemaa kuue kuu ekspordist 63,9 protsenti, mullu oli see 62,6 protsenti. Ekspordist väljapoole SRÜ riike moodustas kütuse- ja energiaeksport 67,6 protsenti ning ekspordist SRÜ riikidesse 37,6 protsenti.

Üldine kütuse- ja energiaekspordi väärtus mitte-SRÜ riikidesse kerkis aastavõrdluses 29,3 protsenti ning ekspordimaht kasvas 3,4 protsenti.

Petrooleumitoodete ekspordimaht kasvas aastaga 21 protsenti, söeeksport 9,5 protsenti ning bensiinieksport 2,7 protsenti. Vedelkütuste ekspordimaht langes aastavõrdluses aga 12,3 protsenti, elektrieksport 8,1 protsenti ning koksieksport langes 3,3 protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: