Sõõrumaale kuuluva Rotermann City käive kasvas hüppeliselt ({{commentsTotal}})

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Mitu ärimees Urmas Sõõrumaa ettevõtet kasvatas mullu käivet, kuid neist suurima hüppe ehk ligi seitsmekordse käibekasvu tegi Rotermanni kvartalis tegutsev Rotermann City, endise nimega U.S. Real Estate.

Tänavu mais nime muutnud Rotermann City käive oli mullu ligi 23,8 miljonit eurot, samas kui 2016. aastal oli see ligi 3,5 miljonit eurot. Ettevõte lõpetas eelmise aasta 11,3 miljoni euro suuruse kasumiga, aasta varem oli kasuminumbriks ligi 4,9 miljonit eurot, selgub nende majandusaasta aruandest.

Kontsern tegeleb investeerimisega kinnisvaraettevõtetesse ja investeeringute haldamisega. Kontserni ettevõtted üürivad pindu Rotermanni kvartalis ning neile kuuluvad ka maa-aluses parklas asuvad parkimiskohad. Kokku oli U.S. Real Estate'il eelmise aasta lõpu seisuga üle 25 000 ruutmeetri üüritavat pinda. Vabu pindu oli nende hulgas aruande kohaselt minimaalselt.

Käibekasvu seostas kontsern kahe valminud arendusprojekti korteriomandite müügiga eelmisel aastal.

Koosseisulisi töötajaid ettevõttes eelmisel aastal ei olnud, sest kinnisvarahalduseks vajalikud tegevused ostab ettevõte sisse teistelt ettevõtetelt. Juhatuse liikmele aruandeperioodil tasusid ei makstud.

Gruppi kuuluvad tütarettevõtted Gastorfa OÜ, RC Kinnisvara OÜ, Dollimar Invest OÜ ja Rotermann City OÜ.

USS Grupi kahjum kasvas

USS Grupi käibest, mida oli 16,1 miljonit eurot, moodustas suurima osa turvafirma USS Security Eesti AS-i käive. Võrreldes eelnenud aastaga kasvas käive 12,1 protsenti, seda nii turvateenuste mahu kasvu arvelt kui ka ettevõtte arendatavates uutel ärivaldkondades. Käibest enamik ehk ligi 16 miljonit eurot tuli Eestist ning tegevusaladest tõid seda kõige rohkem turvateenused.

Mullu jäi USS Grupp ligi 342 000 euroga kahjumisse, mida põhjendas investeeringutega uute ärisuundade arendusse nii turvavaldkonnas kui kinnisvara haldus- ja hooldustegevuses. Eelnenud aastaga võrreldes kasvas kahjum üle kahe korra suuremaks.

Töötajaid oli kontsernis mullu keskmiselt 945, aruandeaasta lõpuks 1045. Palgakulu oli üheksa miljonit eurot.

USS Grupil on tütarfirma Leedus, mis pakkus seal turvateenuseid Prisma kaubandusketile, aga kuna Prisma Leedus oma poed sulges, lõpetas ka USS Security Lietuva UAB mullu aktiivse tegevuse ja ettevõte on kavas likvideerida.

Investeerimisfirma käive langes

U.S. Investi gruppi, mis tegeleb kinnisvara arendamise, halduse, hoolduse ja müügiga ning energeetikaga, kuulub lisaks emaettevõttele 21 tütarettevõtet ja üheksa sidusettevõtet, mis tegutsevad nii Eestis kui Lätis.

Kontserni käive oli mullu ligi 8,2 miljonit eurot, aasta varem ületas see 12 miljonit. Kasuminumber oli ligi 5,8 miljonit eurot ehk vaid õige pisut vähem kui 2016. aastal. Käibest suurem osa ehk 6,9 miljonit eurot tuli Eestist ning tegevusalade lõikes andsid sellest suurima osa kinnisvaraarendus- ja renditeenused.

Töötajaid oli täistööajale taandatuna keskmiselt 89, samas kui 2016. aastal oli neid 258. Palkadele kulus ligi 1,6 miljonit eurot.

Tallinna koolide haldamine tõi 3,14 miljonit eurot kasumit

U.S Investile kuulub ka Vivatex Holding, mis pakub Tallinna linnaga sõlmitud koostöölepingu alusel haldus- ja hooldusteenust viiele Tallinna koolimajale: Tallinna 32. keskkoolile, Laagna gümnaasiumile, Kristiine gümnaasiumile, Pelgulinna gümnaasiumile ja Kalamaja põhikoolile.

Vivatexi käive on viimastel aastatel sammhaaval kasvanud ja jõudis mullu 1,27 miljoni euroni. Teenuse osutamisega otseselt seotud kulusid oli seejuures 579 000 eurot ja puhaskasum 3,14 miljonit eurot. 2016. aasta kasuminumber oli 2,35 miljonit ning aasta varem 2,9 miljonit eurot.

Tallinna linnaga sõlmitud lepingud lõppevad Vivatex Holdingul 2036. aastal.

Suure kahjumiga paistab silma hoonete üürimise ja haldamisega tegelev Adila Camp OÜ. Kui 2016. aastal jäädi miinusesse 21,7 miljoni euroga, siis mullu kasvas see 109,4 miljoni euroni. Samal ajal käive veidi kerkis, jõudes 22,4 miljoni euro juurest 23,8 miljoni euroni.

Ettevõtte varad moodustasid eelmise aasta lõpu seisuga 1,2 miljonit eurot, kohustuste saldo oli majandusaasta lõpuks 1,26 miljonit eurot. Kohustuste kasv oli Sõõrumaa teatel seotud uute hoonete ehitamiskulude rahastamisega pikaajalise laenu arvelt.

Adila Campi omakapital oli negatiivne summas 97 326 eurot ning juhatus tegi omanikele ettepaneku tõsta see seaduses kehtestatud määrani.

2016. aastal loodud TAO Keskus OÜ, mis pakub Rotermanni kvartalis asuvates ruumides jooga-, meditatsiooni jms tunde ning rendib ka ruume välja. Keskus jäi eelmisel aastal ligi 42 000 euroga miinusesse, samas kui esimesel tegutsemisaastal oli kahjum ligi 3500 eurot. Käive kasvas mullu 27 642 euroni.

Viimases kvartalis ei ole TAO Keskus Krediidiinfo andmetel makse maksnud.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: