Tallinn pole poole aastaga koolide haldamislepingute lõpetamiseni jõudnud ({{commentsTotal}})

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: SCANPIX / SANDER ILVEST / POSTIMEES

Kohalike valimiste aegu kuulutas Tallinna linnapea Taavi Aas, et kriitikat pälvinud koolimajade haldamise lepingud firmadega Vivatex ja BCA Center lõpetatakse, kuid enam kui pool aastat hiljem pole koolimajade majandamises mingeid muutusi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul peab Tallinn nii Vivatex Holding OÜ kui ka BCA Center OÜ-ga läbirääkimisi 10 koolimaja hoonestusõiguse omandamiseks ja läbirääkimised algasid juba sügisel, kirjutab Õhtuleht.

"Tundub, et jutt käib lepingu väljaostust või hinna alandamisest," ütles Vivatexi omanik Urmas Sõõrumaa ja lisas, et praegu toimuvad töökohtumised ning kaalutakse kõiki juriidilisi ja finantsilisi variante.

Leht märkis, et ilmselt ei kulge läbirääkimised erilise edu ja hooga ning näiteks kahe koolimaju haldava firmaga – Kooliarenduse OÜ ja K&L Arendusega – pole lepingute lõpetamise läbirääkimisi veel alustatudki.
Linnavalitsuse nõuniku Priit Simsoni sõnul on need teist laadi lepingud, mille ülesütlemine linna algatusel on lihtsam, kui vajadus peaks tekkima.

Tallinnale kuulub 53 üldhariduskooli, neist 16 ehk veerand koolimajadest on antud nelja erafirma hallata, lisaks ka kaks lasteaiahoonet.

"Lepingud Vivatexi ja BCA Centeriga olid oma aja lapsed, praegu on olud teised. Riigi Kinnisvara ASi hallatavad koolid ostis Tallinn tagasi juba eelmisel suvel, sarnane kurss jätkub," ütles Belobrovtsev.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: