Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaapani sõjalaevad seilasid koos NATO alustega Läänemerel

NATO ja Jaapani sõjalaevad Läänemerel.
NATO ja Jaapani sõjalaevad Läänemerel. Autor/allikas: twitter.com/NATO_MARCOM

NATO esimene alaline laevarühm (SNMG1) harjutas teisipäeval õppusel PASSEX koos Läänemerel seilava Jaapani kaitseväe väljaõppeeskadroniga, kirjutas NATO mereväejuhatus oma veebilehel.

Õppusel osalesid Jaapani kadettide väljaõppealus JS Kashima ja hävitaja JS Makinami.

Jaapan on üks mitmest väljaspool Euro-Atlandi piirkonda asuv partnerriigist, millega NATO arendab tihedaid suhteid. Sellistele riikidele viidatakse NATO-s sageli kui alliansi "partneritele üle kogu maailma".

"Kuigi Jaapan ja enamik NATO riike asuvad geograafiliselt üksteisest kaugel, ühendab meid meri," ütles SNMG1 ülem kommodoor Carsten Fjord-Larsen.

"Samuti jagame tugevat huvi väljaõppevõimaluste maksimaalse ärakasutamise vastu partnerriikidega, kui me merel kohtume. Ma ütlen uhkusega, et see on just see, mida me oleme täna teinud," sõnas taanlasest komandör.

Fjord-Larsen käis ka JS Kashima pardal ja "vahetas koos viitseadmiral Hiroyuki Izumiga mõtteid maailmast merelt vaadatuna", kirjutas NATO mereväejuhatuse võrgukülg.

Varem sel kuul harjutas Jaapani kaitseväe väljaõppeeskadron koos NATO alustega Hispaania vetes.

Jaapan on NATO kauaaegseim väljaspool Euroopat asuv partner ning allianss ja Tokyo teevad koostööd paljudes valdkondades alates Afganistani julgeolekust "tuumarelvade leviku tõkestamise, mere- ja küberjulgeolekuni", seisis NATO veebilehel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: