Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaapan liitub NATO küberkaitsekoostöö keskusega

{{1515777540000 | amCalendar}}
Jaapani peaminister Shinzo Abe kohtus Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga.
Jaapani peaminister Shinzo Abe kohtus Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Jaapani peaminister Shinzō Abe teatas Eesti visiidi käigus Jaapani otsusest liituda Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega.

"Mis puudutab meie kahepoolset koostööd, siis on väga hea meel, et me teeme edaspidi kootööd Eestiga küberruumi valdkonnas, kus on Eestil väga suured edusammud, ning me toetame ka seda, et Jaapan osaleb edaspidi NATO küberkaitse keskuse töös," ütles Jaapani peaminister Shinzō Abe.

Keskus tervitas Jaapani otsust.

"Tervitame Jaapani otsust liituda küberkaitsekeskusega partneriigina. See on staatus, mis on avatud riikidele, kes pole NATO liikmed. Jaapan on üks NATO võtmepartnereid väljaspool Euro-Atlandi ala ning ühtlasi on tegu maailmas tunnustatud liidriga tehnoloogia ja küberjulgeoleku vallas. Keskusega liitumine on märk sellest, et sarnaste väärtushinnagutega riigid peavad praktilist koostööd küberkaitse vallas oluliseks," ütles NATO küberkaitsekoostöö keskuse juht Merle Maigre.

NATO küberkaitsekoostöö keskus on NATO poolt akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna ekspertiisi allikaks NATO ja liikmesriikide jaoks.

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekeskus rakendusuuringutele, analüüsidele, koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas. Keskus korraldab igal aastal maailma keerukaimat rahvusvahelist küberkaitseõppust Locked Shields.

Eelmisel aastal avaldati keskuse eestvedamisel Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis. Igal kevadel toob keskuse korraldatav rahvusvaheline küberkonverentsi CyCon Tallinna ligi 600 arvamusliidrit ja eksperti eri valdkondadest ja riikidest arutama küberjulgeoleku võtmeküsimusi.

NATO küberkaitsekoostöö keskuse liikmed on NATO riikidest Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Austria, Soome ja Rootsi on liitunud keskusega partnerriikidena.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: