Tallinna Lutheri kvartalisse Pärnu maantee äärde tulevad korterid ({{commentsTotal}})

Lutheri kortermajad.
Lutheri kortermajad. Autor/allikas: kuvatõmmis

Tallinna kesklinna Lutheri kvartali Pärnu maantee äärse kolmekordse maja teisele korrusele rajab arendaja väikesed korterid. Kuna krundil parkimiskohad puuduvad, müüakse neid aga äripindadena.

Suurem osa kunagise vineeri- ja mööblikombinaadi tootmiskompleksist on juba kortermajadeks ümber ehitatud. Pärnu maantee ja Vineeri tänava äärde jäävad jäävaid paekivihooneid pole aga eluruumideks ümber tehtud. Kui Vineeri tänava äärne vana tootmishoone seisab siiani tühjana, siis Pärnu maantee äärses kolmekordses hooneosas tegutsevad siiski äriruumid ning just seal Fisk Kinnisvara arendamisega tegelebki.

Loft-tüüpi ühe-kahetoalised väikekorterid (üldpind vahemikus 15 kuni 39 ruutmeetrit, millele lisandub laealune poolkorrus) rajatakse Pärnu mnt 69 hoone teisele korrusele, endise Bamba piljardi ruumidesse. Korterite hinnad jäävad vahemikku 65 000 kuni 119 000 eurot. Esimesele korrusele jääb alles Abakhani kangapood ja kolmandale muud äriruumid.

Ligi neljameetriste lagedega siseviimistletud korterid enam kui saja-aastases paekivihoones valmivad septembrikuus, nende müügiga alustas arendaja augusti keskpaigas. Müüki pandi 33 korterit, ent neid müüakse äripindadena. Mõned korterid on nüüdseks broneeritud, ent osade broneeringute taga on majaomaniku enda huvid.

Korterite müügijuht Jarno Kaupmees põhjendas äripindadena müümist asjaoluga, et kogu maja on sihtotstarbelt ärimaa ning ka seni olid teisel korrusel äriruumid.

"Selle krundi peal ei ole parkimiskohtigi," lisas Kaupmees. Ilma parkimiskohtadeta aga ruume elupindadeks ümber vormistada ei saa.

Kaupmees eeldab, et loftid ostetakse pigem büroodeks või üürikorteriteks.

Kõik pangad eraisikutel äriruume eluasemelaenuga osta ei võimalda, näiteks SEB ei finantseeri sellisel viisil äripindade ostu.

"Teised pangad võimaldavad eluasemelaenuga osta, aga siis on omafinantseering kõrgem, alates 30-40 protsendist," ütles Kaupmees.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: