Mööblimüüjate hinnangul Riia IKEA-l Eesti turule ja hindadele suurt mõju pole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti mööblimüüjad ei usu, et Riias avatud IKEA väga suurel määral Eesti mööbliturgu ja hindu mõjutab, kuid ilmselt jääb vähemaks Soomes mööbli järel käijad ja Lõuna-Eesti elanikud hakkavad rohkem Läti kauplust külastama.

Eesti üks suuremaid mööblikaubamajasid, Tallinnas asuv Aatrium leiab, et nende kliente Riias avatud pood endale ei meelita, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ise arvame seda, et IKEA võtab eeskätt ära Soomes käijaid ja võtab ära neid vahendajad, kes täna siin nii ehk naa seda kaupa meile toovad. Meie Aatriumis oleme küll üsna enesekindlad, me oleme siiski Eesti üks suuremaid, meil on erinev tootevalik," rääkis Aatriumi Sisustuskaubamaja turundus- ja müügijuht Maarja-Liis Toomik.

Eesti mööblikaubanduse turuliidri veebipood ON24 üks omanikke Peep Kuld ütles, et tavamööblipoed ja eriti Lõuna-Eestis võivad IKEA tõttu teatud määral turuosa kaotada.

"Eks see annab Eesti tarbijale väikese valikuvõmaluse juurde. Aga me ise näeme, et Läti IKEA võtab tavamööblikaupmehelt rohkem turgu ära. Ja meie oleme endiselt internetipood, kes suunab inimesi tavapoodidest internetti mööblit ostma," sõnas Kuld.

IKEA pakub poes soodsama hinnaklassiga toodangut, kuid kuna need on äratuntavalt omad kaubamärgid, siis ei mõjuta nende kaubavalik hindu teistes poodides.

"Kui käibed hakkavad muutuma, siis tuleb see plaan paika panna loomulikult, aga hetkel ma ei näe seda. IKEA-l on siiski oma klientuur, meil oma klientuur. Jah, loomulikult on ka meil soodsama hinnaga toodet ja see jääb meil alles, aga see ei ole meie esimene eesmärk," selgitas Toomik.

"Selline ettekujutus on küll jah, et neil oleks justkui eriti soodne, aga mööbel on selline kraam, kus ei ole niimoodi kõik tooted omavahel võrreldavad. Inimesed tegelikult ei taha sellist asja, et kõigil oleks täpselt samasugune kodu, samasuguse asjad, samasugune mööbel nagu vene ajal. See on ikkagi teise poodide eelis, et neil on erinev kaup," tõdes Kuld.

"Aktuaalne kaamera" uuris nii Pärnu kui ka Tallinna inimestelt, kas IKEA avamine Riias võiks nende mööblioste kuidagi mõjutada.

"Seni ma olen ostnud vanakraamipoodidest täispuitmööblit. IKEA... no ta müüb saepuru ilmselt ikka. Ma ei osta tavaliselt sellist mööblit, ta ei pea vastu õieti. Ta võib olla esmapilgul ilus, aga vanamööbel on ikka väärtuslik ja peab kaua vastu ka. Mind ei häiri see IKEA, kas ta on või ei ole," rääkis Vello.

"Olen kuulnud IKEA-st. Kui me käisime lastega Riias, siis me nägime, et avatakse see suur ja meil oli plaan sinna kindlasti minna vaatama, sest mul õde on Soomes käinud ja ta on alati omal kõik vajalikud tarvikud sealt ära ostnud ja ta alati kiidab seda poodi," ütles Sirje.

"No mõned inimesed, kes näiteks seal Lõuna-Eestis elavad, nad võivad minna sealt ostma, sest piirid on avatud. Kui auto on olemas, saab minna ja osta, jah, midagi," rääkis Andrei, kelle hinnangul on IKEA kaubavalik üsna väike.

"Ma ei arva, et inimesed hakkavad väga palju Riiga sõitma, sest sellega kaasnevad kulud transpordile, vaja on kaasa võtta järelkäru või on vaja kohaletoimetamist. Lisaks on praegu väga laialdaselt levinud internetimüük," kommenteeris Marina.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: