Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pagulaskeskustes viibib kokku 51 inimest

Vao pagulaskeskus.
Vao pagulaskeskus. Autor/allikas: ERR

Vao ja Vägeva pagulaskeskustes elab kokku 51 inimest, veerandi moodustavad EL-i rändekava alusel Eestisse jõudnud kvoodipagulased.

Vao varjupaigakeskuses elab 1. septembri seisuga 27 inimest:, ütles AS-i Hoolekandeteenused pressiesindaja. Neist 20 on rahvusvahelise kaitse taotlejad ning seitse on juba saanud rahvusvahelise kaitse. Viimaste seas on viis EL-i rändekava alusel Eestisse jõudnud kvoodipagulast. Veel eelmisel kuul elas Vaos 21 kvoodipagulast.

Vao keskuses elab kümme last ja viis naist. Peresid elab keskuses kokku neli. Vao keskuses elab kümnest riigist pärit inimesi. Kõige rohkem elab keskuses Süüriast, Gruusiast, Indiast ja Aserbaidžaanist pärit inimesi.

Vägeva keskuses elab 1. septembri seisuga 24 inimest. Neist kümme on varjupaigataotlejad ning 14 on juba saanud rahvusvahelise kaitse. Viimaste seas on kaheksa EL-i rändekava alusel Eestisse jõudnud kvoodipagulast Lapsi on keskuses kokku 15 ja peresid elab Vägeva keskuses viis.

Vägeva keskuse elanikud on pärit Ukrainast, Venemaalt, Albaaniast, Iraagist ja Süüriast.

1. augusti seisuga elas Vao ja Vägeva pagulaskeskustes kokku 64 inimest, üle poole olid EL-i rändekava alusel Eestisse jõudnud kvoodipagulased. 1. juuli seisuga elas Vao ja Vägeva pagulaskeskustes kokku 65 inimest ning 31. mai seisuga kokku 70 inimest.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: