Ajateenijad tegid liitlastega Tapal animafilme

Oktoobrikuu traditsioonilisel festivalil "Kino maale" toimus esimest korda töötuba, kus Eesti kaitseväe ajateenijad ja liitlasvägede sõdurid tegid üheskoos Tapa sõjaväelinnakus animafilme.

Lamenukutehnikas tehtud animafilmid jõudsid ideest teostuseni kahe õhtuse töötoa tulemusena. Üks neljast Briti ja Eesti sõdurite ühiste pingutustega valminud filmist rääkis koostööst.

Liitlasvägede sõdur Allan Moore ütles "Aktuaalsele kaamerale", et oli väga mõnus igapäevarutiinist välja tulla ja Eesti sõduritega koostööd teha.

Nooremleitnant Marrieliisa Rullinkoff märkis, et see on üks vähestest võimalustest, kus kaitseväelased saavad liitlastega konkreetselt koostööd teha.

"Linnakus nad sõdurikodus küll kohtuvad, aga igaüks ajab ikkagi oma asja ja sellist suhtlemist ei ole. See on veel üks asi, mille üle on hea meel, et nad saavad sõprussuhteid luua, mis loodetavasti kestavad pikemat aega," lausus ta.

Filmifestivali "Kino maale" peakorraldajal Indrek Jurtšenkol täitus sel aastal kaks soovi. Ühena neist jõuab festivaliprogramm lõpuks ometi kõikidesse maakondadasse. Teise unistusena liitusid liitlased kuuendal katsel Tapa sõjaväelinnakus filmitegemisega.

Millise neljast filmist žürii parimaks tunnistab, selgub oktoobrikuu viimasel laupäeval Tapal toimuval festivali "Kino maale" lõpupeol.

 

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: