Riigikogu komisjon toetas õpilaste asjade kontrollimist lubavat eelnõu ({{commentsTotal}})

Aadu Must
Aadu Must Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu kultuurikomisjon toetas eelnõu, mille kohaselt saaksid koolid õiguse kontrollida nii õpilast, temaga kaasas olevaid asju ning ka õpilase kappi.

Riigikogu kultuurikomisjon arutas esmaspäeval eelnõu, millega luuakse võimalus rakendada mõjutusmeetmeid õpilase suhtes, kelle kasutuses on koolis keelatud ese, edastas riigikogu pressiesindaja. Eelnõu vastuvõtmisel saavad koolid õiguse õpilast ja tema esemeid vaatlemise ja kompimise teel kontrollida ning loa õpilase kappi vaadata.

Kultuurikomisjoni esimees Aadu Must märkis, et seadus paneb koolidele kohustuse tagada laste turvalisus ning eelnõu annab üldhariduskoolidele paremad võimalused, et tagada õpilase ja kooli turvalisus, ennetada ohuolukordi ja vajadusel sekkuda.

"Eelnõu järgi on lubatud õpilast ja tema esemeid vaadeldes ja käega kompides ning õpilase kasutuses olevat suletud kappi sinna vaadates kontrollida. Samuti saavad koolid õiguse keelatud ja ohtlikud esemed ja ained hoiule võtta," lausus Must. Ta lisas, et õpilast võib kompida vaid samast soost isik, seda peab tegema kolmanda osapoole juuresolekul, kompimine tuleb protokollida ja sellest peab teavitama ka lapsevanemat.

Komisjoni aseesimehe Laine Randjärve sõnul aitavad muudatused koolidel tagada turvalisust. "Kui koolid teavad, et neil on piisavad võimalused turvalisuse tagamisel, siis toetab see ka õppimist soodustavat koolikeskkonda," lausus ta.

Komisjon otsustas saata põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 14. novembril.

Istungil osalesid ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna peaekspert Jürgen Rakaselg ja õigusosakonna jurist Indrek Kilk.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: