Euroopa aktsiaturud alustasid nädalat tõusuga ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Möödunud nädala lõpus USA ja seejärel Aasia aktsiaturge tabanud langusega Euroopa turud kaasa ei läinud ja tegid esmaspäeval korraliku tõusu. Analüütikute hinnangul on üks põhjus selles, et Euroopa aktsiaindeksid on languse läbi teinud juba pikema aja jooksul.

Uudise Saksamaa liidri Angela Merkeli taandumisest parteijuhi kohalt võtsid turud vastu pigem positiivselt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Luminor panga peaökonomist Tõnu Palm märkis, et kui aasta lõikes on USA aktsiaindeksid enamvähem nullis ja Nasdaq 3,8 protsendiga plussis, siis Euroopa indeksid on umbes 12 protsendiga miinuses.

"Vaadates viimast kuud, siis selle lõikes on Euroopa indeksitel langus kuskil seitse protsenti," sõnas Palm.

LHV vanemmaakler Nelli Janson ütles, et USA turud on teinud järjest uusi kõigi aegade tippe. Turg ei ole nii palju alla tulnud, kui võib mulje jääda.

"Indeksid on alla tulnud 10 protsendi juures, mis ei olegi midagi hirmsat, arvestades, et USA turg on alates 2008. aastast peaaegu 300 protsenti tõusnud," rääkis Janson.

Esmaspäevase uudise Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli lahkumisest parteijuhi ja liidukantsleri kohalt peale ametiaja lõppu võtsid Euroopa aktsiaturud vastu positiivselt ja kõige hoogsama tõusu tegi just Saksamaa indeks Dax.

"Seal on võib-olla õhkõrn vahe stabiilsuse ja stagnatsiooni vahel. Merkeli puhul hakkas ta ehk liikuma juba sinna seisvate vete poole, et oodatakse uusi tuuli. Ja nagu näha, siis turud tervitasid seda uudist positiivselt," kommenteeris Janson.

Analüütikud kalduvad arvama, et viimased langused tähendavad pigem korrektsiooni kui pikema languse algust.

Luminor panga peaökonomisti Tõnu Palmi hinnangul oleme teelahkme. "Kümme protsenti langust - see on nagu korrektsioon, aga tõenäoliselt see ei ole uus karuturg. Küsimus on, kui kaua selline korrektsioon kestab. Et millal tasub aktsiaid juurde soetada."

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: