USA: Hiina ja Taiwani firma varastasid Microni ärisaladusi
Washington esitas Hiina ja Taiwani firmale kriminaalsüüdistused USA mikrokiibitootja Micron ärisaladuste varastamise eest 8,75 miljardi dollari väärtuses, teatas justiitsminister Jeff Sessions neljapäeval.
Sessionsi sõnul on tegemist järjekordse katsega osana Pekingi riiklikult toetatud programmist varastada USA tööstus- ja ärisaladusi.
"Üheskoos maalivad need juhtumid ja paljud teised nende sarnased sünge pildi riigist, mis on kindlalt otsustanud liikuda varastamise abil majandusarengu redelil ülespoole ja teha seda Ameerika arvelt," lausus justiitsminister.
Sessions nimetas Hiina sellist käitumist ebaseaduslikuks valeks ja ohuks USA riiklikule julgeolekule. "See peab lõppema."
San Joses asuva USA ringkonnakohtu avaldatud süüdistuskokkuvõttes süüdistatakse Hiina riigifirmat Fujian Jinhua Integrated Circuit Co. ja erafirmat United Microelectronics Coporation of Taiwan (UMC) koos kolme UMC-i töötajaga vandenõus Microni ärisaladuste varastamiseks, et aidata UMC-il ja Fujian Jinhual arendada välja paljudes arvutiprotsessorites kasutatud DRAM-kiipe.
Kolm taiwani meest - Stephen Chen Zhengkun, He Jianting ja Kenny Wang Yungming - töötasid varem Micronis ja varastasid firma tehnoloogiat UMC-iga liitudes varjamatu eesmärgiga anda see üle kaks aastat tagasi asutatud Fujian Jinhuale, seisis dokumendis.
Ühendriikide kaubandusministeerum teatas vastusammuna esmaspäeval karmidest piirangutest Fujian Jinhuale USA masinate ja materjali ostmiseks oma tehastele, mis aitaksid suurendada firma DRAM-kiipide tootmise võimet.
Lisaks neljapäeval teatavaks tehtud kriminaalsüüdistustele esitas justiitsministeerium tsiviilhagi kõigi varastatud Microni tehnoloogiat kasutades toodetud UMC ja Fujian Jinhua kaupade impordi blokeerimiseks Ühendriikidesse.
Micron kontrollib umbes 20-25 protsenti DRAM-kiipide turust ja firma väärtus on hinnanguliselt 100 miljardit dollarit.
Toimetaja: Merili Nael
Allikas: BNS