Scoutspataljoni soomusüksused lihvivad Lätis laskeoskust

Lahinglaskmised Adaži polügoonil
Lahinglaskmised Adaži polügoonil Autor/allikas: mil.ee

Scoutspataljon lihvib sel nädalal Lätis Adaži polügoonil lahinglaskmistel soomusmeeskondade koostööd ning laskeoskust.

Harjutuse esimestel päevadel toimusid soomusrühma lahinglaskmised nii kaitses kui pealetungil ning sellele järgnesid kompaniitaseme lahinglaskmised.

Harjutusele integreeriti ka erinevaid lahingtoetuse osiseid nagu tankitõrje ning kaudtuleelemendid. Pioneerirühm toetas kompaniid lahingumasina positsioonide ettevalmistamisega ning veetakistuse ületamisel. Samuti toetas Scoutspataljoni soomuskompaniid pealetungil Suurbritannia liitlaste tankiüksus Challenger 2 tulega.

Õppus kulmineerub nädalavahetusel taktikalise harjutusega, mille käigus kaks 1. jalaväebrigaadi alalise valmisolekuga üksust harjutavad koostegusemist brigaadi tegevusraamistikus. Vastase rolli mängivad õppuse lõpufaasis Lätis asuvad Poola ning Slovakkia üksused.

Kokku võtab õppusest osa üle 1100 kaitseväelase Eestist, sealhulgas Tapal teenivad Suurbritannia ja Taani sõdurid, aga ka Läti kaitseväelased ning liitlassõdurid Lätis paiknevast NATO lahingugrupist.

Õppus lõppeb 4. novembri keskpäeval ning seejärel liiguvad 1. jalaväebrigaadi kolonnid kuni kolmapäevani marsruudil Adaži – Ikla – Paikuse – Paide – Tapa tagasi Eestisse.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: