Putin: Venemaa suhtub rahulikult NATO õppustesse oma piiride lähedal

{{1541946240000 | amCalendar}}
Õppus Trident Juncture Norra meres.
Õppus Trident Juncture Norra meres. Autor/allikas: Daniel C. Coxwest/ZUMA Press/Scanpix

Vene presidendi Vladimir Putini sõnul suhtub Moskva NATO õppustesse Vene piiride lähedal rahulikult, kuigi püüab hoiduda samaga vastamast.

"Mis puudutab õppusi, siis ka meie korradame neid, kuigi me püüame mitte teha täiemahulisi õppusi NATO piiride lähedal," sõnas Putin propagandakanaliks peetava Vene uudistetalituse RT prantsuskeelsele harule RT France.

Vene presidendi sõnul korraldas riik viimase suurõppuse idas, tuhandete kilomeetrite kaugusel NATO riikide piiridest.

"Reeglina suhtume sellesse rahulikult. Loodan, et dialoog, mis on alati vajalik, etendab ka siin oma positiivset rolli," sõnas ta.

Putin avaldas lootust NATO-Vene dialoogi taastumisele.

2017. aastal korraldas Venemaa suurõppuse Zapad muuhulgas Vene Lääne sõjaväeringkonnas ja Valgevenes NATO piiride lähistel.

NATO hiljutine suurõppus Trident Juncture leidis aset Norras rohkem kui 1000 kilomeetri kaugusel Vene piirist.

Putini sõnul taastavad Venemaa ja USA täiemahulise dialoogi igal tasandil

Moskva ja Washington kavatsevad taastada täiemahulise dialoogi igal tasandil, ütles Vene president Vladimir Putin.

"Nemad ja meie kavatseme taastada dialoogi. Dialoogist kõige kõrgemal tasemel on tähtsam dialoogi pidamine ekspertide tasandil. Loodan selle läbirääkimisprotsessi taastamisele," lausus Putin usutluses Vene propagandatalituse RT prantsuskeelsele harule RT France.

Riigipea sõnul on Venemaa dialoogiks valmis. "Pealegi, need pole meie, kes lahkuvad keskmaa tuumajõudude lepingust (INF). Seda plaanivad ameeriklased."

INF-lepe keelab 500-5500-kilomeetrise tegevusraadiusega tiibrakettide, samuti raketi stardiseadeldiste ja tugivarustuse tootmise ja katsetamise. 

USA teatel rikub INF-lepingut Vene maismaal baseeruv tiibrakett Novator 9M729, NATO koodnimetusega SSC-8. Washingtoni väitel annaks see Moskvale võime anda Euroopale tuumalöök sisuliselt eelhoiatuseta.

President Donald Trump teatas 20. oktoobril, et Ühendriigid lahkuvad leppest.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: