Koolipoisid ehitasid vaheajal koolimajale terrassi ({{commentsTotal}})

Sel nädalal algas jälle kool ja koolitöö on kahtlemata tihe, kuid mitte nii tihe, et koolipäevadesse ka muud põnevat ei mahuks. Tartus on neli koolipoissi leidnud, et neil on kooli kõrvalt aega lausa nii palju, et jõuab oma koolimajale isegi juurdeehituse valmis teha.

Tartu Variku kool peab koolimaja remondi tõttu selle õppeaasta veetma ajutisel pinnal, Ploomikese lasteaias. Kuna võimlat lasteaias pole ja põhikoolilaste jaoks jääb maja kitsaks, otsustasid neli kaheksanda klassi poissi majale ise terrassi ehitada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"On väga suur ruumipuudus ja nägime sellist kolahunnikut ja nägime, et siin on ka katus peal ja mõtlesime, et siia võiks midagi teha. See oli vana ehitusprahi matmiskoht. Ja rämpsu tuli kõvasti välja, aga me siis kõik silusime ära ja paigutasime need terrassi aluspostid siia," selgitas poiste klassijuhataja Viia Varula.

"Poisid tegid seda. Näha kohe, et neile see töö meeldib. Ma kõigepealt valisin ühe poisi ja temal oli õigus meeskond valida. Ja ta valis sellised, kellel ikka labidas püsib peos, nagu öeldakse," märkis ta.

Ehitusele kulus kogu koolivaheaeg. Nüüd saavad poisid ehitustöid teha kehalise kasvatuse ja tööõpetuse tundide ajast.

"Siia peaks tulema õppeterrass, kus saab kehalises kasvatuses tantsida ja samas väliõppeklass, kus saab ka teha tunde. Praegu on juba karkass paigas, et terrassilauad ainult peale panna ja kruvidega kinni lasta," ütles Harry Noorsalu.

Uku Tärno märkis, et tema on isaga tsikligaraaži ehitanud.

"Ma ehitasin kodus aeda, aitasin ehitada ja selliseid asju," ütles Albert Põld.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: