Venemaa peab Austria süüdistusi eruoobersti luureskandaalis alusetuks

Sergei Lavrov
Sergei Lavrov Autor/allikas: SERGEI KARPUHHIN/Reuters/Scanpix

Venemaa teatas laupäeval, et Austria eruooberstit ümbritsevas luureskandaalis Venemaale esitatud süüdistused on alusetud ja vastuvõetamatud.

Austria kantsler Sebastian Kurz teatas reedel, et riik asus uurima väidetavalt aastakümneid Venemaa heaks luuranud Austria sõjaväe eruooberstit. Austria kahtlustab, et nüüdseks 70-aastane ametnik edastas riigisaladusi.

Olukord ähvardab kahjustada Venemaa suhteid Austriaga, kes on Venemaa üks väheseid Euroopa-liitlasi. Paljastus on üks mitmest hiljutisest juhtumist, milles Moskvat süüdistatakse luuramises Euroopa Liidu riikides ja mujal.

Moskva teatel helistas Austria välisminister Karin Kneissl Vene välisministrile Sergei Lavrovile ja küsis talt selgitust Venemaa motiivide kohta.

Kneissl "väljendas lootust, et sammud ei mõjuta kahepoolsete suhete edasist arendamist", teatas Vene välisministeerium.

Lavrov rõhutas vestluses, et Venemaa pole rahul Austria otsusega lahendada juhtumit avalikult. Ministeerium lisas, et alusetute süüdistuste avaldamise praktika on vastuvõetamatu.

"Kõiki ühiseid muresid tuleb arutada läbi sisseseatud dialoogikanalite ja need peavad põhinema faktidel," öeldi avalduses.

Austria ei ole NATO liikmesriik.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: