Lasnamäelased kehastusid elavateks raamatuteks

Lasnamäel, Pae-pealse raamatukogus kehastusid põneva elulooga lasnamäelased elavateks raamatuteks ning jutustasid kuulajatele oma loo.

Elava raamatukogu ideeks on luua mõistmist erineva sotsiaalse või kultuurilise taustaga inimeste vahel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Noorsootöötaja Aleksandr jutustas sellest, kuidas teismelise poisina olid tema maailmaks Lasnamäel keldrid, kus noored lõid aega surnuks ning siis tulid kampade tülid ning vargused.

"Ma tõestasin enda jaoks, et see on normaalne. Siis kõik kohukesed ja avokaadod - ma ei tea, miks ma varastasin kogu aeg avokaadosid ja granaatõunu," rääkis ta.

Aleksandr, kelle jaoks on kõik see juba minevik, jätkab oma lugu värvikate kirjeldustega illegaalide elust Saksamaal. Grupp, kus räägib Aleksandr oli täna üks populaarsemaid. Populaarsed teemad olid veel skisofreenia, kus elav raamat rääkis sellest, kuidas haigusega igapäevaelus hakkama saada. Samuti ka ligipääsetavuse teema, kus juttu ratastooli inimese elust.

"Meil on erinevad inimesed, kes tavaliselt ei pääse just löögile ühiskonnas ja et me saaksime natukene lähemale tuua neid lugusid ja muuta neid vahetumaks ja inimlikumaks," selgitas asja MTÜ Lasnaidee juht Maria Derlõš.

Tätoveeringutega kaetud elavat raamatut rohkem vaadatakse, kui kuulatakse. Ise arvab ta, et pärast loo jutustamist panevad inimesed rohkem tähele isiksust kui välimust.

Kokku oli kuulajate ees 15 elavat raamatut.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: