Johannes Tralla sai välisministeeriumi tunnustuse

Välisministeeriumi 100. sünnipäeval tunnustati teenetemärgiga ettevõtjaid, ajakirjanikke ja ühiskonnategelasi, kes on aidanud kaasa Eesti välispoliitikale. ERR-ist said tunnustuse osaliseks endine Brüsseli korrespondent ja "Aktuaalse kaamera" saatejuht Johannes Tralla ning turundusosakonna juhataja Marika Jahilo.

Samuti tänati Eesti aukonsuleid ja välisministeeriumi töötajaid pikaaegse ja väärtusliku panuse eest välisministeeriumi tegevusse.

Teenetemärgi, tuntud ka kui hõbemärk, said 14 koostööpartnerit, 22 välisministeeriumi töötajat ja 10 aukonsulit.

Teenetemärgi saanud välisministeeriumi koostööpartnerid:

Andres Hinnosaar, KPMG Baltics OÜ - väga hea koostöö eest infosüsteemide valdkonnas.

Andris Viltsin, politsei- ja piirivalveameti isikukaitse büroo juht, kolonelleitnant - pikaajalise väga hea koostöö eest. 

Anne–Marie Riitsaar, riiklik ekspert - väga hea töö eest ÜRO kõrgetasemelises riiklike ekspertide töögrupis, Eesti tuntuse tõstmisele kaasaaitamise eest ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania huvides. 

Johannes Tralla, ERR - ERR Brüsseli korrespondendina Euroopa Liidu uudiste tutvustamise eest Eesti vaatajatele, väga hea koostöö eest EL Läänemere Strateegia (LMS) aastafoorumi korraldamisel moderaatori ja programmi kujundajana. 

Karin Sarapuu, endine Ida-Tallinna Keskhaigla Töötervishoiukeskuse juhataja - väga hea koostöö eest välisministeeriumi teenistujate tervisekontrolli korraldamisel. 

Kaupo Rosin, alaline esindus NATO juures, sõjalise talituse NATO ja EL juures nõunik, erialadiplomaat - pikaajalise hea koostöö eest kaitseväe luurekeskuse ülemana. 

Killu Christine Vantsi, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik - väga hea pikaajalise koostöö eest rännet puudutavate õigusaktide ja nende muudatuste väljatöötamisel. 

Liina Hammer, politsei- ja piirivalveamet, teabehaldus- ja menetlusosakond, kodakondsuse ja rahvusvahelise kaitse büroo, dokumenditrükikeskus, juhtivdokumenditootja - pikaajalise väga hea koostöö eest. 

Marika Jahilo - pikaajalise väga hea koostöö eest iga-aastase suursaadikute konverentsi korraldamisel. 

Milla Asmu, Tallinna Lipuvabrik, administraator - aastatepikkuse viljaka koostöö eest, mis seotud Eesti sümboolika alase tegevuse ja tutvustamisega. 

Paavo Nõgene, AS Tallink Grupp, juhatuse esimees - pikaajalise suurepärase koostöö ja kultuuridiplomaatia edendamise eest kultuuriministeeriumi kantslerina.

Priit Mikk, Amazing Productions - pühendunud ja tulemusliku väga hea koostöö eest EL Läänemere Strateegia (LMS) aastafoorumi korraldamisel. 

Riina Ruth Kionka, Euroopa Välisteenistus - pikaajalise väga hea koostöö eest.

Sigrid Solnik, MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ), juhataja - pikaajalise väga hea koostöö eest arengukoostöö poliitika kujundamisel ja VM-i arengukoostöö komisjoni liikmena.

Tseremoonia toimus samal päeval välisministeeriumi 100. sünnipäevaga. Kuigi Eesti välisteenistus kujunes pikema protsessi tulemusena, võib välisministeeriumi tegevuse algusajaks pidada 1918. aasta 14. novembrit - siis palus Eesti Inglise ja Prantsuse konsulitele Helsingis saadetud kirjas relvastust ja abi, et takistada varade ja toiduainete maalt väljavedamist Saksa vägede poolt.

Märgiliselt on tegu olulise hetkega omariikluse loos: välisministeerium on ainuke Eesti riigiasutus, mis on töötanud vaheaegadeta 100 aastat.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: