USA armee võib peagi saada esimese naissoost "rohelise bareti"

"Roheline barett" Afganistanis. Autor/allikas: Staff Sgt. Jeremy D. Crisp/dvidshub.net/Wikimedia Commons

USA maaväe eriväed ehk nn rohelised baretid võivad peagi jõuda ajaloolise verstapostini ning saada oma esimese naissoost eriüksuslase.

Naiste liitumist USA maaväe eriüksusega hakati lubama alates 2016. aastast ning kolmapäeval kinnitas roheliste barettide pressiesindaja, kolonelleitnant Loren Bymer CNN-ile, et esimest korda läbis eriüksuse valikuprotsessi (Special Forces Assessment and Selection ehk SFAS) naissoost sõdur.

SFAS on ränk 24 päeva kestev hindamine, kus pannakse proovile kandidaadi vaimne ja füüsiline vastupidavus. SFAS on kuulus äärmiselt kõrge läbikukkumismäära poolest ning kolonelleitnant Bymeri sõnul on pärast 2016. aastat end proovile pannud mitmed naissõdurid, kuid ühelgi ei õnnestunud seda seni läbida.

Seega liigub naine edasi nüüd roheliseks baretiks saamise järgmisesse etappi ehk kvalifikatsioonikursusele. Naissõduri nime roheliste barettide tööülesannete olemuse tõttu ei avalikustata.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: