Yana Toom: rändelepe ei ole siduv ja ma olen selle poolt

Keskerakonna eurosaadik Yana Toom selgitas sotsiaalmeedias ÜRO rändeleppega seonduvat ja ütles, et see ei ole siduv. Ta märkis, et Eesti kõrvale jäämine ei saaks takistada ränderaamistiku rahvusvahelise õiguse osaks saamist.

"Rändelepe ei ole siduv, see on strateegiline dokument, ja see mitte-sidumise säte on sinna lisatud EL-i survel," kirjutas Toom.

Ta märkis, et dokumenti arutati märtsis kõigi liikmesriikidega, seega ei tohtinud see olla üllatus ühelegi koalitsiooni erakonnale.

Toom selgitas veel, et kui lepe saaks rahvusvahelise õiguse osaks, alluks Eesti sellele isegi ilma sellega liitumata.

"Isegi juhul, kui me jääme uskuma Jõksi, tuleb tõdeda, et asi, millest kasvab välja rahvusvaheline õigus, on igal juhul täitmiseks igale riigile, meeldib see talle või mitte. Ehk - kui näiteks 50 aasta pärast leppe osas toimuks see muutus, et ta saaks rahvusvahelise õiguse osaks, me alluksime sellele igal juhul," rääkis Toom.

Toom lisas veel, et selleks, et täita Eesti põgenikega, piisab sellest, et näiteks Türgi president Erdogan lepib kokku Venemaa presidendi Putiniga ja käivitab paar reisirongi. "Ja kelle abi me siis palume? Helme? Seega olen leppe poolt ja usun, et kogu see trall on tingitud muudest põhjustest," sõnas Toom.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: