Raport: kliimamuutuste mõju läheb USA-le maksma miljardeid aastas

Kivisöe baasil töötav elektrijaam Utah' osariigis.
Kivisöe baasil töötav elektrijaam Utah' osariigis. Autor/allikas: George Frey/Getty Images/Scanpix

Kliimamuutused on juba kahjustamas maailmamajandust ja lähevad USA-le 2050. aastaks iga-aastaselt maksma sadu miljardeid dollareid, kui süsinikuemissioonide vähendamiseks drastilisi samme ei astuta, selgus reedel valitsuse raportist.

"Sajandi keskpaigaks võib Ühendriikides iga-aastane kliimamuutustest tingitud rahaline kahju ulatuda sadade miljardite dollariteni," nähtus Riikliku Kliimaülevaate viimasest väljaandest.

Raportis kirjutati, et ilma "oluliste ja pidevate globaalsete ja piirkondlike kohanemisjõupingutusteta, toovad kliimamuutused eeldatavasti kaasa suurenevaid kahjusid Ameerika taristule ja varale ning pidurdavad majanduskasvu selle sajandi vältel".

Kliimamuutuste mõju väljaspool Ühendriikide piire "peaks oodatavasti mõjutama üha rohkem meie kaubandust ja majandust, sealhulgas impordi- ja ekspordihindu ja ülemereoperatsioonide ja tarneahelatega USA firmasid", selgus raportist.

Kliimaülevaade on 300 teadlase koostatud kongressi mandaadiga rohkem kui 1000-leheküljeline raport.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: