Samost ja Sildam: Isamaa ja SDE ettearvatult suuri üllatusi ei pakkunud

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Nädalavahetusel valimisnimekirjad ja - platvormid kinnitanud sotsiaaldemokraadid ja Isamaa suuri üllatusi ega uusi sõnumeid ei pakkunud, tõdesid ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam Vikerraadio saates "Samost ja Sildam."

Samost märkis, et sotsiaaldemokraatide esimehe Jevgeni Ossinovski kõnes oli mõningaid uusi väljaütlemisi, kuid suures plaanis midagi üllatavat ei leidunud.

"Lastetoetuste tõstmine, ravijärjekordade lühendamine, noorte kogumiskonto, lasteaiad peaksid olema tasuta. Uudne oli, mida lugesin, et ravimite käibemaks tuleb langetada viiele protsendile ja teha toetus peredele maale kodu rajamiseks," märkis Samost,

Samuti tasub Samosti sõnul tähele panna, et SDE jaoks on Ida-Virumaa põlevkivikaevanduste teema märgilise tähendusega ja nende lubadus, et kaevanduste sulgemist ei tohi tulla, kuna sealsetele inimestele pole võimalik leida samaväärseid töökohti. Sildam lisas, et selline mõttekäik läheb vastuollu riigikogu keskkonnakomisjoni sotsist esimehe Rainer Vakra juttudega põlevkivi kaevandamise lõpetamise vajalikkusest.

Nii Samost kui Sildam tõdesid, et SDE ja Isamaa nimekirjades suuri üllatusi ei ole, kuid märkisid, et märtsis on kõige jõulisem võitlus ees ootamas Harju- ja Raplamaal, kus kandideerivad nii Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas, SDE esinumbrina eksvälisminister Marina Kaljurand, Reformierakonna esimees Kaja Kallas kui kaitseminister Jüri Luik.

Nad märkisid, et Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esinumber Henn Põlluaas pole eelnimetatute hulgas küll nii tuntud, kuid talle aitab kaasa EKRE brändi suur toetus.

Sildam lausus, et poliitikud loevad väga tähelepanelikult päevi, mis on valimisteni jäänud ehk siis pühapäevast alates 77 päeva. SDE lubadustest rääkides ütles Sildam, et luges huviga nende soovi tõsta õpetajate miinimumpalk 2000 euroni kuus ja suurendada maksuvabastuse vähendamise piiri 1200 eurolt 2000 euroni.

"Suureks diskussioonikohaks võib kujuneda koos õppiv kool ehk eesti- ja venekeelsete õpilaste kokkuviimine, et kaotada paralleelühiskonnad," lausus Sildam.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: