Kristina Šmigun-Vähi: tegelikult olen ma kooseluseaduse poolt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaido Höövelson, Gerd Kanter ja Kristina Šmigun-Vähi
Kaido Höövelson, Gerd Kanter ja Kristina Šmigun-Vähi "Pealtnägijas". Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna nimekirjas riigikogusse kandideeriv kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi tunnistas, et sai kolmapäevases "Pealtnägijas" saatejuhi küsimusest valesti aru, mistõttu jäi tema vastusest mulje, nagu oleks ta kooseluseaduse vastu. Tegelikult ta toetab seda.

"Ma pean ühe asja ära klaarima. Eile küsis Gerd Kanter minu käest "Pealtnägija" saates, mida teha kooseluseaduse ja nende rakendusaktidega ja ma vastasin: "Mina olen siinkohal vastu." Sellest võis jääda mulje, et ma olen kooseluseaduse vastu, aga ma ei ole. Õigemini otse vastupidi, ma olen vastu sellele lõputule trianglile, mis nende seaduste ja aktide ümber käinud on. Kõik, kes mind tunnevad, teavad, et ma olen kooseluseaduse poolt," ütles Šmigun-Vähi ERR-ile.

Kahekordne olümpiavõitja tunnistas, et sai Kanteri küsimusest valesti aru. 

"Aga saates vedas eetrinärv alt ja ma kiirküsimuste voorus sain lihtsalt Gerdi küsimusest valesti aru. Saadet vaadates mõistsin, et küsiti hoopis muud. Aga veel vähem tahan ma, et inimesed peaksid mind kellekski teiseks, kui ma tegelikult olen," sõnas Šmigun-Vähi.

Riigikogu valimistel Reformierakonna üleriigilise nimekirja kolmanda numbrina kandideeriv Šmigun-Vähi lisas, et kui kaks inimest on õnnelikud ja tahavad koos elada, siis on see nende enda valik. 

"Ma arvan, et inimeste õnn on kõige tähtsam. Meid on siin Eestimaal vaid napilt üle miljoni ja me võiks teha kõik selle nimel, et kõik need inimesed saaksid olla õnnelikud. Kui kaks inimest on õnnelikud ja tahavad elada koos ühise perekonnana, siis minu pärast tehku seda. Ja minu pärast võiks neil olla võimalus see ka ametlikult registreerida."

Kolmapäeval eetris olnud "Pealtnägijas" debateerisid Reformierakonna nimekirjas kandideeriv Kristina Šmigun-Vähi ja Keskerakonna ridades kandideeriv Kaido Höövelson (Baruto). Debatti juhtis olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: