Bangladeshi valimisvägivald on nõudnud kahe inimese elu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: FP/SCANPIX

Vägivallast tumestatud kampaania järel pühapäeval alanud Bangladeshi valimistel on saanud juba surma kaks inimest.

Jaoskonnad avati parlamendivalmimisteks kella kaheksa hommikul ning rakendatud on ranged turvameetmed.

Üks inimene sai pühapäeva hommikul surma politsei tules opositsiooni poolehoidjate pihta, kes võimude teatel ründasid valimisjaoskonda. Teine ohver oli võimerakonna Awami Liiga aktivist, kes peksti surnuks.

Valimistelt oodatakse neljandat ametiaega peaminister Sheikh Hasinale, kelle teeneks võib pidada majanduskasvu kümne ametiaasta jooksul ja naaberriigist Myanmarist võimude karistusoperatsioonide eest põgenenud sadade tuhandete molemitest rohingade vastuvõtmist.

Opositsioon süüdistab aga peaministrit üha kasvavas autoritaarsuses ja vastaste tagakiusamises. Nii on opositsioonijuht Khaleda Zia väidetavalt poliitilistel motiividel korruptsioonisüüdistutega 17 aastaks vangi mõistetud.

165 miljoni elanikuga Bangladeshi valimiskampaaniat on saatnud kokkupõrked Hasina valitseva Awami Liiga ja opositsioonilise Bangladeshi Rahvuspartei (BNP) poolehoidjate vahel. 13 inimest on surma saanud ja kannatanuid on tuhandeid.

2014. aastal valimisi boikoteerinud BNP väitel rünnatakse tema toetajaid, et neid valimistel osalemast peletada ja nii Hasinale võit tagada.

Valimistel julgeoleku tagamiseks on välja pandud 600 000 politseinikku ja sõjaväelast, aga ka kiirreageerimisüksuste, mereväe, piiri- ja rannavalve liiget, kel tuleb valvata 40 000 valimisjaoskonda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP - BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: