Hiina välisminister tõrjus Aafrikas kriitikat Hiina laenude suunal

Hiina välisminister Wang Yi.
Hiina välisminister Wang Yi. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Hiina välisminister Wang Yi tõrjus neljapäeval Etioopias Aafrika ringreisi algul muresid laenude pärast, mis Peking Aafrika riikidele on andnud.

Hiina on andnud Aafrika riikidele taristuprojektideks suuri laene, mis on osa tema projektist "Üks vöönd, üks tee". Mitmed Aafrika liidrid peavad Hiina laenutingimusi paremaks lääneriikide omadest.

Mitmed riigid, enamjaolt lääneriigid, ei pea Hiina laenude tingimusi jätkusuutlikuks.

Wang tõrjus neljapäeval seda kriitikat.

"Üldiselt on võlg Aafrikas ajaloost vinduma jäänud asi," rääkis Wang. "See ei ilmunud täna, veel vähem põhjustas selle Hiina."

Hiina on suurim taristusse investeerija Aafrikas. Tema investeeringute kogumaht on suurem kui Aafrika Arengupanga, Euroopa Liidu, Maailmapanga, G8 riikide ja Rahvusvahelise Finantskorporatsiooni omad kokku.

"Teame, et rahastuse osas on mõni Aafrika riik silmitsi olnud raskustega," jätkas Wang. "Hiina peab seda oluliseks, sest Aafrika on hea sõber ja vend. Oleme alati valmis ulatama abikäe, kui Aafrika riigid seda vajavad".

Uuringuorganisatsiooni American Enterprise Institute andmeil ulatusid vahemikus 2005-2018 Hiina investeeringud Sahara-taguses Aafrikas 298 miljardi dollarini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: