Ametiühingud püüavad leevendada Eesti Energia koondamiste mõju

Eesti Energia ametiühingud mõistavad, et vanade plokkide sulgemine on paratamatu ning püüavad leevendada koondamiste mõju, saates teenitud puhkusele pensioniealisi inimesi.

Kollektiivne koondamine puudutab praegu eeskätt kaevureid. 146 inimest kaotavad töö käesoleva aasta märtsis. Koondamiseks valmistuti varakult ja üritati säästa nooremaid töötajaid. Seepärast on valdav enamik koondatavatest pensioniealised inimesed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult püüdsime jätta tööle nooremaid selleks, et inimesel, kes juba saab sotsiaalseid garantiisid kas riigilt või veel kelleltki, et on mingi elatusmiinimum olemas. Kuid nooremad inimesed, kellel on pere ja lapsed toita, kellel on pensionini veel väga pikk maa, peavad ju sissetulekut koju tooma, seepärast pakkusime tööd eeskätt neile," rääkis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühingu esimees Marina Lukjanova.

Narva elektrijaamade suletavad plokid on veel töös, kuid ka seal valmistutakse muutusteks.

"Olukord ei sõltu meist, ei Eesti Energiast ega Eesti riigist. Plokkide sulgemise käsk tuli kõrgemalt poolt, Brüsselist. See on paratamatu. Juhtkond püüab juba praegu üle viia inimesi teistele töökohtadele, ümber õpetada selleks, et jätta tööle nooremat ja väljaõppinud personali," selgitas Narva Energia ametiühingu esimees Andrei Zaitsev.

Töötukassa Ida-Viru osakond korraldab kaevandustest koondatavatele töötajatele esimesed infopäevad veebruaris.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: