X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakkes võistles üle 170 robootikahuvilise

Foto: Rene Kundla/ERR

Teadust ja tehnikat populariseeriva võistluse First Lego League Pandivere eelvoorus osales täna üle 250 võistlejat, juhendaja, fänni ja kohtuniku. FLLi võistlused toimuvad üle maailma ja nendest võtab käesoleval hooajal osa rohkem kui 50 000 võistkonda.

Sel hooajal on FLL-is kavas kuus eelvooru. Kolmest laupäeval toimunud võistlusest üks tõi noored ja nende juhendajad Lääne-Virumaale Rakke kooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

FLL ei ole ainult robotivõistlus, vaid noored peavad kirjutama ka projekti, mille selle aasta teema on kosmos.

"Kõige tähtsam osa on meeskonnatöö. Meil on siin disaini hindamine roboti kohta, projekt. See aasta oli meil kosmose kohta midagi vaja välja mõelda. Ja siis on robotimäng," kirjeldas FLL-il osalev Joosep Viiksaar.

"Mulle meeldib kõige rohkem programmeerida, sest seal tuleb palju mõelda ja katsetada," ütles võistleja Carl Randmets.

"Minu jaoks on FLL sõpradega kokkusaamine, uute asjade katsetamine, võistlus hea koha nimel ja uute sõprade saamine," loetles FLL-il osalev Martti Keinanen.

Nagu spordis on sellelgi võistlusel oluline osavõtt, kuid noortele on mõistagi tähtis ka võit.

"See on väga laiapõhjaline väljakutse: siin on nii teaduspõhist lähenemist kui ka meeskonnatööd, tehnikat ja programmeerimist. Väga erinevate osavustega ja tugevustega lapsed saavad koostööd teha," selgitas FLL-i Pandivere eelvooru peakorraldaja Leelo Ambos.

"Laste jaoks on kõige olulisem kogu asja juures finaalipääs. Karikad pole nii olulised, vaid võisteldakse selle nimel, et saaks finaali ehk saaks kaks päeva veel juurde seda võistlust ja väljakutset. See on lastele hästi oluline," ütles juhendaja Mai Pitsner.

Käesoleva aasta FLL-i Eesti finaal toimub märtsikuu teisel nädalavahetusel Tartus Ahhaa teaduskeskuses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: