Riigikogu valimistel on eelhääletanud ligi 190 000 valijat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu valimised.
Riigikogu valimised. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäeva õhtu kella 20 seisuga on riigikogu valimistel oma hääle andnud 189 532 valijat, mis moodustab 21,5 protsenti valijate üldarvust.

Elektrooniliselt on antud 145 444 häält, jaoskondades 44 088 häält.

Nelja aasta eest toimunud riigikogu valimistel oli sama ajaga oma hääle andnud 175 307 valijat, mis moodustas 19,5 protsenti nende üldarvust. Elektrooniliselt anti 115 617 häält, jaoskondades 59 690 häält.

Kõigis jaoskondades on võimalik eelhääletada veel teisipäeval ja kolmapäeval kell 12-20. Hääletada saab nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas. Selliseid jaoskondi on igas vallas või linnas vähemalt üks. Lisainformatsiooni leiab kaardirakendusest valimised.rahvastikuregister.ee.

Valima minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti ei pea kaasa võtma.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee kuni 27. veebruari kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel jaoskonnas.

Valimispäeval, 3. märtsil häält muuta ei saa ning hääletada saab ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: