X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riigikogust välja jäänud parteid valmistuvad juba europarlamendi valimisteks

Foto: Siim Lõvi/Aurelia Minev/ERR

Valimiskünnise alla jäänud parteid lubavad osaleda Euroopa Parlamendi valimistel ning osa riigikogu valimistest jäänud kampaaniamaterjale läheb samuti uuesti käiku.

Eesti 200 kontoris on paar kasti kasutamata kampaaniamaterjali. Kotid ja pliiatsid lähevad käiku Euroopa Parlamendi valimistel, kuid kandidaadi numbriga lendlehed lähevad ilmselt ahju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles, et erakond otsustas sama hooga jätkata.

"Läheme europarlamendi valimistele ja hakkame juba praegu väga põhjalikult ette valmistama kohalike omavalitsuste valimisteks," lausus ta.

Idee Eesti 200 ja sotside ühinemisest, mille teisipäeval käis oma blogis välja Barbi Pilvre, juhatuse koosolekul tähelepanu ei pälvinud. Napilt valimiskünnise alla jäänud Eesti 200 hakkab riigieelarvest saama 100 000 eurot aastas, mille toel lubab Kallas tugevdada erakonna piirkondlikke organisatsioone. Teised väikeparteid jäävad riigi toetuseta.

Elurikkuse erakonna eestvedaja Artur Talvik ütles, et see on erakonna jaoks alles algus. Talvik ei näe põhjust Elurikkuse ja Roheliste ühinemiseks, kuigi parteid pälvisid kahepeale kolm protsenti häältest. Ta on kindel, et Elurikkuse Erakond osaleb europarlamendi valimistel.

Küsimusele, millist koostööd plaanib Talvik teha Itaalia Viie Tähe liikumisega, kellele ennustatakse suurt edu, vastas ta, et erakond on saanud neilt esialgse kavandi, milliste sõnumitega nad europarlamendi valimistele lähevad.

"Need on üsna sümpaatsed, meiega suhteliselt sarnased," sõnas ta.

Roheliste juhatus arutab europarlamenti kandideerimist teispäeval erakorralisel koosolekul. Napilt alla kaheprotsendilise rahastamiskünnise jäänud partei juht tõdes, et kandideerimiseks vajaliku kautsjoni - 2700 eurot kandidaadi kohta - peab iga soovija tasuma ise.

"Sada protsenti lubada ei saa, aga tõenäoliselt läheme plaanidega edasi ja osaleme europarlamendi valimistel," ütles erakonna esimees Züleyxa Izmailova.

Vabaerakonnale tulemuseks 1,2 protsenti toonud Kaul Nurm alustas Euroopa Parlamendi kampaaniat kohe, kui "Aktuaalne kaamera" tema koduhoovi jõudis.

"Ma arvan, et ka senistest praegu europarlamendi liikmetest on mul teadmised palju sügavamad ja tugevamad kui nendel," lausus Nurm. "Ma arvan küll, et Eesti võidaks sellest, kui Kaul Nurm oleks Euroopa Parlamendi liige."

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: