Kristina Kallas: olen kõigis parteijuhtides pettunud

Kristina Kallas.
Kristina Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valimistel riigikogust välja jäänud erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles võimukõnelusi kommenteerides, et on pettunud kõigis erakonnajuhtides.

"Olen pettunud kõikides parteiliidrites, nad on kõik läbi kukkunud," ütles Kallas kolmapäeval ERR-ile. Ta lisas, et ei saa süüdistada ainult Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, vaid ka Reformierakonna juhti Kaja Kallast ning kõiki teisi parteiliidreid.

Kallase hinnangul ei lähtu ühegi erakonna juht Eesti huvidest, vaid keskendub ainult oma erakonna ja erakonnaliikmete huvidele ning võimalikele positsioonidele valitsuses. "Kõik tulid kõnelustele oma erakonna nõudmistega, mitte sellega, mis Eestile oleks vajalik," rääkis ta. "Täna näeme karjääripoliitikute võitlemist kohtade nimel," lisas Kallas.

"Meil ei ole täna poliitikas mitte liidrid, vaid parteijuhid, kes näevad oma peamise ülesandena oma meeskonnale võidupositsioonide kindlustamise, mille auhinnaks on ministrikohad. Mis praegu toimub ei ole ju mitte Eesti riigi juhtimise planeerimine järgmiseks neljaks aastaks, vaid kõige ehedam võitlus võimu pärast," kirjutas Kallas samal teemal sotsiaalmeedias.

Tema hinnangul on riigi tuleviku teemad nagu riigireform, eelarve reform, majanduskasvu tagamine ja hariduse väljakutsetega tegelemine "ära unustanud ja sahtlisse pandud". "Mitte nendest ei räägitud konsultatsioonidel, vaid ikka sellest, kuidas jagatakse ministriportfelle," tõdes ta.

"Need on erakondade võimumängud, mitte Eesti juhtimine," leidis ta. "Mul on äärmiselt piinlik ja ahastus tuleb peale," ütles Kallas.

Eesti 200 esimees leidis, et sellised võimumängud on tõsiselt kahjustanud rahva usaldust valitsuse vastu. "Inimeste usaldus on maha mängitud ning usaldust ükskõik millise tulevase valitsuskoalitsiooni vastu ei saa enam antud olukorras tekkida. Kui suur osa rahvast valitsust ei usalda, kuidas saab selline valitsus hästi juhtida?" küsis Kallas.

"Kui nüüd keegi väljastpoolt tahaks meile haiget teha, siis kas parteijuhid suudavad korraks ministriportfellide jagamise ruumist välja tulla ja omavahel koostööd teha? Kas rahvas enam usaldaks neid juhtidena kriisi olukorras?" jätkas ta.

Kallas kutsus parteijuhte korraks aega maha võtma ja mõtlema sellele, mis tegelikult on rahva liidri roll. "Loodame, et nad suudavad seda teha ilma välise ohuta," lisas Kallas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: