Marina Kaljurand pidi küberturvalisuse komisjoni juhi kohast loobuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Marina Kaljurand Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas riigikokku valitud endine välisminister Marina Kaljurand pani maha rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni esimehe koha.

"Juhatasin viimast korda rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni, seekord Kobes. Pidin komisjoni juhi kohalt tagasi astuma, sest komisjon on apoliitiline ja värske riigikogu liikmena ei saa ma seda juhtida. Jätkan realiikmena - volinikuna ning juhtimise võtavad üle praegused asejuhid Latha Reddy Indiast ja Michael Chertoff USA-st," teatas Kaljurand sotsiaalmeedias.

Kaljurand tunnistas, et tema tunded on kahetised.

"Ühelt poolt oli kahju loobuda komisjoni juhtimisest. Tegin seda tööd kaks aastat /.../ Olen juhtinud erinevaid delegatsioone ja töörühmi, aga see komisjon on ainulaadne nii oma koosseisult kui ka tasemelt - 26 oma ala tippspetsialisti kogu maailmast: San Franciscost Pekingini, Tallinnast Johannesburgini; Harvardi professorist Lõuna-Aafrika inimõiguslaseni, USA häkkkerist Hollandi endise välisministrini. Ja mis peamine - kahe aasta jooksul oleme piisavalt vaielnud ja "soola ära söönud" ning saanud tõelisteks sõpradeks."

Ta lisas, et teiselt poolt on tal väga hea meel alustada tööd riigikogus. "Olen selleks valmis ja ootan suure huviga. Lisaks jätkan ÜRO peasekretäri kõrgetasemelises küberkoostöö paneelis. Seal ei ole riigikogu liikme staatus takistuseks. Pealegi lõpetab paneel oma töö mai lõpus."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: