Elering kiirendab uute klientide liitumist elektrivõrguga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Elering on ostnud liitumispunktide ehitamiseks vajalikud seadmed ja välja valinud ehitajad, et kiirendada klientide liitumist kõrgepinge ülekandevõrguga.

Kui seni alustas Elering pärast uue kliendiga liitumislepingu sõlmimist hanget liitumispunkti seadmete tarnimiseks ja ehitustöödeks, siis muudatuse järel on võimalik renoveeritud alajaama liitumispunkti ehituseks sõlmida ehitusleping juba kvalifitseeritud töövõtjaga, kes paigaldab Eleringi poolt varem hangitud seadmed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

See võimaldab hankes vahele jätta seadmete tarne perioodi ning lühendab liitumisprotsessi mitme kuu ja isegi kuni ühe aasta võrra.

"Kõrgepingeseadmed on sellised asjad, et kui need tehasest tellida, siis need päris riiulikaup ei ole, neid hakatakse alles eritellimuse alusel valmistama. Mõistlik on sellised enam-vähem standardsed jupid võtta endale riiulile varuks, et hetkel, kui kliendil tuleb liitumise vajadus, sellele enam ei kulutataks tehasega läbirääkimistel aega," selgitas Eleringi juhatuse liige Kalle Kilk.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: