Narvas kirjutasid e-etteütlust kooliõpilased

Narva Vanalinna riigikoolis kirjutasid e-etteütlust 11. klassi õpilased. Noored panid end proovile eesti keele kuulamise ja kirjutamise oskuses

Vanalinna Riigikool on keelekümbluskool, kus Vene emakeelega lapsed õpivad peamiselt eesti keeles. Seepärast registreerisid end paljud etteütlusele tavaliste õpilaste, mitte muu emakeelega osalejate kategooriasse. Pooletunnine etteütlus sujus ladusalt, komistuskiviks sai "enamiku" või "enamuse" kasutamine lauses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väga palju mõtlesin selle peale. Ma arvan, et "enamus", võib-olla? Ma kirjutasin "enamus". Esimeses lauses ma tundsin end väga kindlalt, et kõik on õigesti, aga mõnes lauses oli raske valida, kuhu panna see koma, ja nii edasi," ütles Narva Vanalinna Riigikooli õpilane Jefim ütles.

Jefimi koolikaaslane Anna ütles, et tal oli alguses raskusi tempos püsimisega. "Esimest korda ei jõudnud kirjutada, pärast ma istusin ja hakkasin seda meelde tuletama ja pärast ma kuulsin, et veel üks kord, veel üks kord, siis ma juba kirjutasin normaalselt. Sa võid harjutada oma eesti keelt ja see annab väga suurt võimalust, et sa proovid seda teha ja sul võib-olla see tuleb välja," rääkis Anna.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: