Esietendub Raadioteatri päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon"

{{1552662360000 | amCalendar}}

Raadioteatris salvestatakse reedel värskelt valminud päevapoliitilist kuuldemängu "Peaministri punane joon", mis esietendub Vikerraadios juba laupäeval ja on kuulatav ka ERR.ee veebilehel.

Eesti poliitikas toimuvatest sündmustest kõneleva lavastuse taga seisab loominguline kollektiiv.

Kuuldemängu teksti esitavad Anu Lamp, Sergo Vares, Eva Koldits, Marika Vaarik, Rasmus Kaljujärv, Tambet Tuisk ja Gert Raudsep. Tõsielulistest sündmustest inspireeritud loo on kirja pannud Bert Valter, helirežissöör on Külli Tüli.

Näitlejad Rasmus Kaljujärv ja Marika Vaarik ütlesid, et praegu Eesti ühiskonnas toimuv puudutab neid nii sügavalt, et midagi tuleb ette võtta.

"Vastab tõele, ei saa mitte enam vaiki olla. See, mida me täna siin kell 19 salvestama hakkame ja mis homme 19.05 Vikerraadios eetrisse läheb, on värske kuuldemäng. Bert Valteri sulest kirjutatud "Peaministri punane joon" on selle nimi. Me väljendame sellega oma sügavat muret, arusaamatust tekkinud olukorra üle. See on kodanike reaktsioon sellele, mis toimub," selgitas Kaljujärv "Aktuaalsele kaamerale".

"Selline valetamine ja susserdamine, vassimine ei kõlba Stenbocki majja, ei kõlba Eesti vabariigi parlamenti. Kui keegi siit nüüd midagi välja loeb, siis palju õnne, aga meie enam nõus ei ole sellise jamaga, mis toimub," ütles ta.

"Jah, nagu öeldakse, et kui sa ei tegele poliitikaga, siis poliitika tegeleb sinuga. Ma olen väga uhke meie laste üle, koolilaste üle, kes täna olid Toompeal ja avaldasid oma meelt kliimasoojenemise suhtes. Sellest johtuvalt võiks praegu lausa öelda üleskutsena, et kui me ise ei reageeri asjadele, milles me näeme vassimist, valetamist ja manipulatsiooni meiega, siis ei juhtugi meiega mitte midagi. Kiiremat reaktsiooni kõigilt!" rääkis Vaarik.

Kuuldemängu esiettekanne on Vikerraadios laupäeval kell 19.05, Raadio 2-s kõlab kuuldemäng pühapäeval kell 7 ja Klassikaraadios kell 15.05.

Kuuldemängu saab kuulata ka ERR.ee veebilehel.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: