Kaberneeme sadamas käib korraga lammutamine ja laiendamine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tuletõrjujad restorani Neem juures eelmise aasta augustis.
Tuletõrjujad restorani Neem juures eelmise aasta augustis. Autor/allikas: ERR

Osaühing Kaberneeme Marina lammutas Harjumaal Kaberneemes eelmisel aastal põlenud sadamahoone ja teeb nüüd koristustöid, samal ajal on käimas sadama laiendamine.

Sadamahoones, kus asus restoran Neem, oli põleng mullu augustis. Kaberneeme Marina OÜ juhatuse liige Raivo Mererand rääkis ERR-ile, et pärast põlengut võttis kindlustusega vaidlemine nii kaua aega, et ajaks, mil kompromissini jõuti, oli hoone sügisvihmade ja -tuulte ning külmumiste tõttu nii palju kannatada saanud, et taastamine maksnuks pea sama palju kui uue hoone ehitamine.

Seetõttu otsustati maja lammutada, mida on nüüdseks ka tehtud ja praegu on käimas koristustööd.

"Samaaegselt käib sadama laiendamise teine etapp: ehitame juurde veel ühe ujuvkai ja sellega tuleb 14 paadikohta juurde," kirjeldas Mererand.

Lammutatud hoone kõrval olevas vanas väiksemas hoones pakutakse endiselt toitlustamist - restoran avab seal Mereranna sõnul uksed alates maist, ehkki veidi väiksemas mahus kui eelmisel aastal, kuid muu jääb suures joones samaks. Tulevikus on plaanis ka lammutatud hoone asemele midagi ehitada, kuid millal ja millises mahus, ei ole veel selge.

"Meil ei ole isegi veel eskiisi," sõnas Mererand, kelle sõnul kaaluti ka suurema hotelli ehitamist. "Aga kuna see on nii Tallinna lähedal ja talvel ikkagi inimesed ei taha väga siia tulla, siis praegu selle plaani külmutasime. Peab mõtlema, mis see kõige õigem lahendus seal oleks."

Hiljemalt mai alguses seab end lammutatud hoone kohale sisse 400-ruutmeetrine Klinkbergi peotelk ja jääb sinna sõltuvalt ilmast augusti või septembri lõpuni.

Septembris lõpeb ka 1. maist algav ametlik sadamahooaeg.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: