Kalamaja tabas öiste autorüüstamiste laine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Tallinnas Kalamajas on viimastel öödel mitmete autode kallal vandaalitsetud ning neist asju varastatud. Politsei ei ole veel vargaid tabanud, kuid palub sõidukitesse sissemurdmisest võimalikult kiiresti teada anda.

Kalamaja Facebooki grupis, millel on üle 16 000 liikme, on viimastel päevadel avaldatud hulk teateid vandaalitsemiste kohta.

24. märtsil kirjutas üks grupi liige, kuidas sama kuupäeva südaöö paiku lõhkusid vandaalid tema Saab 900 aknad, kusjuures autost ei olnud midagi kaasa võetud. Seepeale hakkas gruppi lisanduma teateid sarnaste juhtumite kohta.

"Kes ärkvel, vaadake aknast välja - Uus-Kalamaja 9 ees löödi autol just tagaklaas sisse" kirjutas üks kasutaja teisipäeva öösel ja lisas, et teavitas juhtunust ka politseid.

"Öösel kella 5 ajal jõuti omadega Kotzebue tänavale. Humana poe ees jäi Fordi klaas kellelegi ette. Küljepeeglist jagu ei saadud, kuigi kriimustuste järgi oli seda korduvalt üritatud minema lüüa," kirjutas teine kuriteo ohver.

Teateid lõhutud autoakendest tuli ka Väike-Laagri, Valgevase, Väike-Patarei ja Graniidi tänavalt.

Mitmel puhul ei olnud vandaalitsejad autost midagi kaasa võtnud. Ühel puhul langes varaste saagiks trennikott, teisel puhul mõned õlled ning üks kasutaja teatas kummalisest kaotusest: nimelt viidi tema autost kaasa kolm pakki mähkmeid, tuttuus kempsuhari ja seebialus.

Politsei: e-avalduse asemel tasub helistada

Tallinna kesklinna politseijaoskonna juhtivuurija Jaanus Sepp ütles ERR-ile, et nad on saanud sündmuskohtadelt ja inimestelt väärt infot, kuid praegu tegutsevaid vargaid ei ole veel tabada õnnestunud.

"Oleme suhelnud kannatanute ja tunnistajatega, kes on vargust märganud ning kontrollinud videosalvestusi. Töö varaste tabamiseks käib," kinnitas ta.

Sel aastal on kesklinna jaoskonna piirkonnas teada antud 33-st auto lõhkumisest ja sissemurdmisest ning neist pooled pandi toime Põhja-Tallinnas.

"Neid vargusi on toime pannud erinevad inimesed – kokku kümme inimest, kellest neli ka kohtu poolt vahistati. Praegu käib töö, et teha kindlaks viimasel ajal aktiivseks muutunud vargad," lausus Sepp.

Politsei palub sissemurdmistest esimesel võimalusel telefonil 112 teada anda, et oleks võimalik varast teolt või lähedusest tabada.

"Kuigi e-avaldus on mugav ja kiire lahendus, kuidas süüteost politseile teada anda, peab siiski arvestama, et seda tehes võib väheneda sündmuskohalt kogutud tõendite hulk. Sündmuskoht tuleb jätta puutumata," rõhutas juhtivuurija.

Seni on kõik sissemurdmised toimunud pimedal ajal ja enamasti autodesse, kus on nähtaval kohal kott või mõni väärtuslik ese, olgu see siis esi- või tagaistmel. Vargustega tekitatud kahjud jäävad vahemikku 60 kuni 6150 eurot.

"Palun ärge jätke väärtuslikke asju nagu tööriistu ega ka spordikotte ööseks autosse! Varas reageerib koti peale, olgugi, et see võib olla tühi," nentis Sepp.

Ta lisas, et kui kellelgi on mõne Põhja-Tallinnas ja kesklinna linnaosas toimunud varguse kohta infot või nad näevad sõidukitesse piiluvaid inimesi, siis palub politsei neil juhtumitest teavitada, võttes ühendust numbril 112 või meiliaadressil jaanus.sepp@politsei.ee.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: