ERR Ukrainas: "Aktuaalne kaamera" uuris kohalike elu rindejoone lähedal

Foto: ERR

"Aktuaalse kaamera" võttegrupp külastas kolmapäeval Ida-Ukraina linnakest Družkovkat, et saada aimu, millist elu elatakse rindejoone lähedal ja kellele kavatsevad presidendivalimistel oma hääle anda sealsed elanikud.

Družkovka asub 40 kilomeetri kaugusel rindejoonest. See on tavaline Ida-Ukraina väikelinn, peaaegu külake, kus elab 70 000 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pjotr on otsustanud pühapäeval anda oma hääle opositsioonilise Bloki liidrile Juri Boikole, kes on Janukovitši-aegse võimupartei üks järglasi. Boiko lubab lõpetada sõja.

"Loomulikult tuleb kokku leppida Donetski ja Luganski Rahvavabariikidega. Viia väed välja ja teha lihtsalt rahu," arvas Pjotr.

Mõte läbirääkimistest separatistlike piirkondadega meeldib ka Verale.

"Mina olen Boiko poolt. Mulle meeldib kõige enam just tema programm. Ta on rahu poolt. /.../ Et meil Donbassis ei oleks sõda," rääkis Vera. "Tuleks see kõik lõpetada, kokku leppida rahumeelsel teel," lisas ta.

Kaksikud Igor ja Vladislav on tõsised Ukraina patrioodid, kes on ka ise mõlemad sõjas käinud.

"Hingitseme tasapisi. Olime sõjas 2015. aastal. Ehitatati siin ühte kooli ja teist kooli. Praegu käib siin tasapisi ehitamine. Selle kõik teeb võimalikuks see, et meie separatistlikul linnapeal on munad pihku võetud. Ta heiskas omal ajal Vene lipu linnavalitsusele, 2014. ja 2015. aastal. Siiamaani hoitakse teda linnapea kohal. Kohalikud elanikud on juba kaks korda ta linnapeaks valinud. Saate te sellest aru?" rääkisid Igor ja Vladislav.

Vladislavil on ka vastus küsimusele, mida teha nendega, kes sõdivad teisel pool rindejoont.

"Igal pool maailmas, kui sa võtad kätte relva, oled sa terrorist. Aga mida terroristidega tehakse? Hävitatakse," ütles ta.

Pool Družkovka elanikkonnast on kriisipiirkondadest ümber kolinud inimesed. Nende hulka kuulub ka Vladislavi Donetskist pagenud tütar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: