Porošenko: Ukrainal on 1000 kilomeetrise tegevusraadiusega rakett

Raketitest Odessa lähistel 5. aprillil.
Raketitest Odessa lähistel 5. aprillil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukrainal on nüüd üle tuhande kilomeetrise tegevusraadiusega rakett, ütles riigi president Petro Porošenko teisipäeval.

"Meil on täna rakett, mis läbis edukalt katsed ja mis suudab kanda 150 kilogrammise lasti enam kui tuhande kilomeetri kaugusele. Nõukogude ajal oli see vaid 80 kilogrammi. See on juhitav ja selle töötasid välja Ukraina spetsialistid. Ukraina relvajõud õpivad nüüd seda kasutama," ütles Porošenko telekanalile ICTV.

Ukraina suudab nüüd hävitada "mis tahes laeva 300 kilomeetri raadiuses, mis julgeb meile läheneda ja meid rünnata", rääkis Porošenko. "Ükski väikese- ja keskmise klassi laev ei suuda sellele raketile vastu panna."

Varem kirjutas meedia, et 5. aprillil katsetati Odessa regioonis 300-kilomeetrise laskeulatusega Neptuni tiibrakettidega varustatud laevatõrjesüsteemi.

Ukraina kaitseministri nõunik Juri Birjukov ütles, et Ukraina plaanib alustada sel aastal katseid ka uue taktikalise raketisüsteemiga Hrom-2, mille laskeulatus on 300 kilomeetrit ja mida arendatakse koos Saudi Araabiaga.

Lvivi oblastis hakkab 150 USA dessantväelast ukrainlasi välja õpetama

Ukrainasse saabub lähiajal rohkem kui poolteistsada USA 101. õhudessantdiviisi sõjaväelast, et õpetada Lvivi oblastis Javorivi lahinguõppekeskuses välja Ukraina sõjaväelasi, ütles Ukraina Washingtoni-saadik Valeri Tšalõi.

"Screaming eagles lendavad Ukrainasse! Lähipäevil saabub Ukrainasse  rohkem kui poolteistsada USA eliitüksuse 101. õhudessantdiviisi sõjaväelast, et jagada Javorivi lahinguõppekeskuses Ukraina sõjaväelastega oma kogemusi," kirjutas Tšalõi teisipäeval Facebookis.

Saadik märkis, et arutas hiljuti Ukraina-USA strateegilise partnerluse tähtsust USA peastaabiülema kindral Mark A. Milleyga, "kelle USA president Donald Trump on esitanud staabiülemate ühendkomitee juhi kohale".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: