Keskerakonna kulukaima isikliku kampaania tegi Marek Jürgenson

Marek Jürgenson (paremal) ja Lauri Laats panustasid Keskerakonna poliitikutest enim isiklikule kampaaniale.
Marek Jürgenson (paremal) ja Lauri Laats panustasid Keskerakonna poliitikutest enim isiklikule kampaaniale. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna ridades kandideerinud poliitikud panustasid valimiskampaaniasse ise kokku üle 300 000 euro, neist kulukaima kampaania tegi Marek Jürgenson 24 248 euroga.

Tallinnas esimeses ehk Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas kandideerinud Jürgensoni kampaania puhul torkab silma, et lisaks isiklikele vahenditele panustas sellesse 10 000 euroga ka ettevõtja Parvel Pruunsild. Jürgenson sai 1813 häält ja osutus riigikogusse valituks.

Lauri Laats kulutas 20 558 eurot. Ta on märkinud, et kasutas kampaaniaks isiklikke vahendeid. Tallinnas Mustamäel ja Nõmmel kandideerinud Laats sai 3251 häält ja osutus riigikogusse valituks.

Kristiina Heinmets-Aigro panustas kampaaniasse 18 614 eurot, millest 12 780 häält kulus telereklaamile. Aruande järgi kasutas ta selleks vaid isiklikke vahendeid. Eesti suurimas valimisringkonnas Harju- ja Raplamaal kandideerinud Heinmets-Aigro sai 222 häält ehk piltlikult kulutas iga saadud hääle kohta 84 eurot.

Suure summa kulutas ka Enn Eesmaa - 17 935 eurot. Tema on märkinud samuti, et kasutas selleks vaid isiklikke vahendeid. Tema valiti ka parlamenti.

Kehvemalt käis Helmut Hallemaa käsi, kes kulutas kampaaniale 15 095 eurot, kuid ei osutunud valituks. Järva- ja Viljandimaal kandideerinud Hallemaa sai 700 häält.

Samuti riigikogust välja jäänud Jaan Toots kulutas kampaaniale 12 939 eurot, millest 5000 eurot andis talle ettevõtja Väino Kaldoja.

Janek Mäggi kampaaniakulud olid 8701 eurot, mille puhul eristab teda teistest Keskerakonna kandidaatidest see, et isiklikke vahendeid kasutas ta selleks 1172 eurot ning ülejäänud raha erinevad inimesed (neist suurima Peep Põdder 2000 eurot).

Kokku panustasid Keskerakonna poliitikud kampaaniasse ise 308 082 eurot, mis oli teiste parteidega võrreldes konkurentsitult suurim näitaja ning on seletatav erakonna keerulise rahalise seisuga.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: