Fotod: Briti kaitseväelased panid õhutõrjujate oskused proovile

1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ajateenijad harjutasid neljapäeval Ambla raketibaasi territooriumil vastase rünnaku korral ümberpaiknemist, vastast etendasid Suurbritannia kaitseväelased.

"Meie tavaline tegevus sellises olukorras on leida võimalus ümber paikneda soodsamale kohale, et jätkata oma põhiülesande täitmist. Seda sõdurid tegidki – ühed katsid, teised panid asjad kokku, masinatele ning ära. Mõlemad osapooled tegid head tööd ning kindlasti on taolised harjutused põnevad ning õpetlikud," selgitas õppuse juht nooremleitnant Rasmus Aaslaid.

Ta lisas, et elukutseliste sõdurite vastu tegutsemine pole kindlasti kerge, kuid ajateenijad suutsid kainet meelt säilitada.

Rünnaku alla sattunud üksust juhtinud aspirant Karl Ossi ütles, et kuigi tulemus võib alati parem olla, täitis rühm tema hinnangul oma ülesannet korralikult.

"Mehed olid tublid ning kui alguses tekkiski lahingukaos, siis me võtsime ennast üpriski kiiresti kokku ning igaüks teadis hästi, mida tema tegema peab," ütles Ossi.

Õppuse stsenaariumi kohaselt ründas positsioonidel paiknevat õhutõrje üksust üle kahe korra suurem vastane. Eesmärk oli luua ajateenijatele olukord, kus neid ründab tundmatu vastane ning testida sõdurite sellises olukorras tegutsemiseks vajalikke teadmisi ja oskuseid. Kokku osales harjutusel ligi 200 kaitseväelast.

Suurbritannia üksuse liige seersant Philip MacPhail ütles, et mõlemad harjutuse pooled said demonstreerida oma võimekusi ning üht-teist õppida.

"Kuigi meie kodumaa maastik on Eesti omaga üsna sarnane, pole me harjunud metsas võitlema. Me õpime meie Eesti kolleegidelt, kes on eksperdid sõjapidamises metsades, väga palju," ütles seersant MacPhail.

Järgmine liitlaste ja Eesti ajateenijate ühisharjutus, õppus Furious Tornado, toimub tuleval nädalal kaitseväe keskpolügoonil ning selle eesmärk on valmistuda 29. aprillil algavaks kaitseväe õppuseks Kevadtorm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: