Europarlament kinnitas autodele uued nõuded

Autod.
Autod. Autor/allikas: STR/AFP Photo/Scanpix

Teisipäeval heaks kiidetud eeskirjade järgi peavad uued sõidukid alates maist 2022 olema varustatud ohutusfunktsioonidega, nagu intelligentne kiirusekontroll ja hädapidurdussüsteem.

Kõikidesse uutesse sõidukitesse tuleb edaspidi paigaldada järgmised ohutussüsteemid: intelligentne kiirusekontrolli süsteem, juhi unisuse ja tähelepanu hajumise eest hoiatamise süsteem, hädapidurdustuli, tagurdamise abisüsteem ja sündmuste salvesti. Samuti peab olema tagatud alkoluku paigaldamise võimalus, teatas europarlamendi pressiteenistus.

Uutele sõiduautodele ja kaubikutele muutub samuti kohustuslikuks hädapidurdusüsteem, mis on juba kohustuslik bussides ja veokites, ja hädaolukorras sõiduraja hoidmise süsteem.

Veokid ja bussid peavad olema varustatud süsteemidega, mille abil saab tuvastada sõiduki esiosa või külgede läheduses asuvaid jalakäijaid ja jalgrattureid, ja juhte ohust hoiatada või kokkupõrget vältida.

Enamik tehnoloogiaid muutuvad kohustuslikuks uutele sõidukite mudelitele 2022. aasta mais ja eksisteerivatele mudelitele 2024. aasta mais.

Määruse peab heaks kiitma Euroopa Nõukogu.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: