Tasuvusuuring soovitab Pärnusse rajada Rail Balticu kaubaterminali

Foto: ERR

Pärnusse võiks rajada Rail Balticu kaubaterminali, soovitab värske tasuvusanalüüs, mille tellis Rail Balticu Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte.

Analüüsi autorite kinnitusel tasuks uus kaubajaam ära, kui võtta arvesse ka kaudsed tegurid, näiteks mõju keskkonnale, teedele ja kohalikele ettevõtetele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuringus märgitakse, et Pärnust liigub piiri taha nii puidutooteid, mööblit, tekstiili kui turvast. Rail Balticu terminal annaks eksportivatele ettevõtetele otseühenduse Kesk-Euroopa turgudega.

Prognoos näitas, et aastaks 2026 liiguks Pärnu kaubaterminali kaudu 10-14 rongi nädalas.

Terminal maksaks 40-65 miljonit eurot, millest osa annaks euroliit. Kui riik otsustab uue terminali ehitada, tuleks see ilmselt praeguse Pärnu kaubajaama juurde.

Tasuvusuuringu projektijuhi Kaur Laansalu sõnul on Pärnusse kaubajaama rajamine uuringu järgi majanduslikult tasuv. "Mitte puhtfinantsiliselt, aga võttes arvesse üldist majanduslikku kasu, mis on looduskeskkonnale tulev kasu, on kasu, mis tuleb maanteeliikluse vähenemisest ja samuti kasu, mis tuleneb kohalikele ettevõtetele lisapääsuga Euroopasse," lausus Laansalu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: