EKRE leidis uue ministrikandidaadi oma fraktsioonist

{{1557734100000 | amCalendar}}

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna uus kandidaat väliskaubandus- ja IT-ministri kohale on erakonna parlamendifraktsiooni liige Kert Kingo.

Pärast keskpäeva kinnitas ERR-i andmeid EKRE esimees Mart Helme, kelle sõnul on Kert Kingo tõestanud end võimeka juhina. "Olen veendunud, et väliskaubandus ja IT-sektor on kindlates kätes," ütles Helme, kes tutvustab esmaspäeval uut ministrikandidaati ka peaminister Jüri Ratasele. 

Kert Kingo ise märkis, et ta läheb valdkonda juhtima eesmärgiga aidata Eesti ettevõtjatel jõuda rohkem välisturgudele.

"Muu hulgas vaatame üle Euroopa direktiivid ja bürokraatlikud takistused, mis meie ettevõtete tegevuse laiendamist pärsivad. Eurodirektiivide üliagar rakendamine on Eestis saanud suureks ettevõtluse piduriks," ütles Kingo.

Samuti kavatseb Kert Kingo enda sõnul hakata seisma selle eest, et Eesti e-riigi kuvand ei oleks ainult kuvand, vaid saaks täidetud tegeliku sisuga.

"Kavatsen tööle hakata selle nimel, et internet oleks kättesaadav igas Eestimaa külas. Samuti viime läbi e-valimiste süsteemi analüüsi ja sõltumatu rahvusvahelise auditi. Kuni e-valimiste protsess ei ole läbipaistev ja otsast lõpuni kontrollitav, toodab see rahva seas umbusaldust," ütles Kingo.

EKRE üleriigilise asendusliikmete nimekirja järgi saab Kingo asemel riigikokku Rein Suurkask. Suurkask on EKRE juhatuse liige ning erakonna Järva- ja Viljandimaa ringkonna esimees. Viimastel valimistel sai ta 456 häält. Valimiskomisjoni andmetel töötab keskharidusega Suurask osaühingus Marketel automaalrina.

Ratas kinnitas, et tema heakskiit tulevasele ministrile on olemas

Õhtul kohtusid EKRE juhid ning tulevane minister peaministriga. Jüri Ratas kinnitas, et väliskaubandus- ja IT valdkond on tähtis ning tema heakskiit tulevasele ministrile on olemas ja ühtlasi teeb ta presidendile ettepaneku nimetada Kert Kingo ametisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu soovitus on see, et teha kõik jõupingutused selleks, et meie ettevõtjatele aidata avada uksi välisturgudel. See on tegelikult see, mida me peame tõsiselt ära kasutama, et oma eksporti tõsta. Teiseks see, et kui me räägime meie infotehnoloogiast, et pöörata suurt tähelepanu meie erasektorile ja loomulikult avaliku sektori infra hoidmine ja edasiminek. Eks me oleme saanud ka valusaid õppetunde, kui me mäletame 2017 ID-kaardi kriisi, see näitab, et me peame oma IT-infrastruktuuri tugevalt panustama," rääkis Ratas.

Kert Kingo ütles pärast kohtumist, et tema seisukohad olid peaministriga sarnased.

"Näiteks idufirmade suhtes on meil selged ühised arusaamised, et see on meie tulevik. Innovaatilisus on märgusõna number üks ja ettevõtjate toetamine, loomulikult, mis lõppkokkuvõttes mõjutab kogu meie ühikonda ja inimeste heaolu ka. Et aidata neid välisturgudele," selgitas ta.

Juhib EKRE korruptsioonivastast toimkonda

Kert Kingo on sündinud 5. märtsil 1968. Ta kandideeris viimastel riigikogu valimistel Jõgeva- ja Tartumaal, kus sai 1082 häält ja pääses riigikogusse. Valimiskampaaniasse panustas ta rahaliselt 3000 eurot.

Kingo kandideeris ka 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Tartu linnas, kus sai 60 häält ja valituks ei osutunud.

Äriregistri andmetel sai Kingo EKRE liikmeks 7. märtsil 2016 (erakonna veebilehel märgib ta küll ise, et astus erakonna liikmeks septembris 2015). Kingo on EKRE Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna Tartu valla osakonna esimees ning ka EKRE korruptsioonivastase toimkonna juhataja.

Kingo on lõpetanud Tallinna Majanduskoolis õiguse eriala, 2001. aastast on ta diplomeeritud jurist. 2017. aastal alustas Kingo õpinguid Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise magistriõppes.

Just korruptsioon on teema, mille juuraharidusega Kingo on võtnud poliitikas oma südameasjaks. EKRE portaali teatel on Kingo juhitaval toimkonnal ette näidata mitu töövõitu. Välja tuuakse PRIA projektirahaga (kogusummas 911 000 eurot) väljapetmise juhtum Pärnumaal Liu sadamas, "mille puhul on alust arvata jälgede jõudmist erakond Isamaa juhtfiguurideni".

Politsei- ja piirivalveameti kriminaalosakonnas uurijana ning maksu- ja tolliameti erimenetluse talituses juristina töötanud Kingo on ise öelnud, et kahjuks ei ole ei politsei ega prokuratuur näidanud omalt poolt üles soovi korruptsiooniga tegelda ega korruptiivse käitumise korral midagi ette võtta.

"Tõsi on see, et meie õigusasutustes väänatakse ja rikutakse seadusi, kohtuotsused on kallutatud, politsei koos prokuratuuriga alustab menetlusi ja viib neid läbi valikuliselt. Inimesi koheldakse ebavõrdselt – kus ühe puhul nähakse rikkumist, siis teise puhul seda ei taheta näha," rääkis ta Kesknädalale antud usutluses.

Kingo oli väga kriitiline ka selles osas, kuidas meedias kajastati Marti Kuusiku juhtumit. Ta kirjutas sotsiaalmeedia postituse, kus arvustas ka Tartu Ülikooli, kus tegeletakse ajakirjanike õpetamisega.

"Olen jõudnud kindlale veendumusele, et meil Eestis pole ajakirjandust selle sõna ja sisu tähenduses. Meil on kuulujuttude ja väljamõeldiste kirjutajad, aga mitte ajakirjanikud. Tõeline ajakirjanik ei kirjuta inimest süüstavat artiklit sõnadega "kuuldavasti", "räägiti", "kahtlustas", "vihjati" jne. Tõeline ajakirjanik UURIB sahinat kuuldes täpselt välja, kas sahin vastab tõele, kogub tõendeid ja fakte enne, kui oma väiteid oletatava tõe pähe avaldama hakkab. Tõsiseltvõetav ajaleht ei avalda tõendamata juhtumeid. Kas selline ongi Tartu Ülikooli jaoks ajakirjandus, mida nad nendele usinatele ja püüdlikele ajakirjanike hakatistele õpetavad ja kes südamerahuga põrmustavad oma väljamõeldistega inimeste elusid?"

Tegeles 11 aastat tipptasemel võistlustantsuga

Kooliteed alustas Kingo Kõrveküla 8-klassilises Koolis (Kõrveküla Põhikool) ja jätkas Tartu 7. Keskkoolis (Tartu Karlova Gümnaasium) muusika eriklassis. Muusika eriklassis käinud ja viis aastat akordionimängu õppinud Kingo on tegelenud tipptasemel võistlustantsuga kogu kooliaja ehk 11 aastat.

"Praegusel ajal on hobideks aega napivõitu. Käime koos tütrega spordiklubis erinevates rühmatreeningutes. Meeldib fotograafiaga tegelda, naudin lindude ja looduse pildistamist. Minu tehtud neli pilti kaunistavad disainielemendina maksu- ja tolliameti hoone erinevaid seinu. Mulle meeldib väga reisida ja saada osa erinevatest kultuuridest. Meie peres on vahva Skye terjeri tõugu koer Daffi. Tema on meie päike ja rõõm! Oleme kogu perega tema üle väga uhked, sest ta on näitustel saavutanud juuniorite klassis tšempionitiitli."

29. aprillil ametisse astunud valituses sai esmalt väliskaubandus- ja IT-ministriks Marti Kuusik, kes aga astus juba järgmisel päeval ametist tagasi, kuna sattus ränkade perevägivalla süüdistuste alla.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: