Avalik vastulause Mart Helmele

Foto: Kairit Leibold/ERR

ETV teisipäevases "Esimeses stuudios" kõlanud Mart Helme süüdistused ERR-i USA korrespondendi Maria-Ann Rohemäe aadressil on laimavad ja solvavad, kirjutavad avalikus vastulauses ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost ja ERR-i päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala.

Siseministri väide, nagu oleks ERR-i korrespondent "kaks ja pool aastat petnud ja valetanud", on lubamatult solvav nii konkreetse ajakirjaniku suhtes kui ka ERR-i kui kõrgete standarditega ajakirjandusliku organisatsiooni aadressil tervikuna. Maria-Ann Rohemäe on mitu aastat taganud operatiivse ja objektiivse kajastuse Ameerika Ühendriikides toimuvast, olles seejuures ainuke alaliselt sealt Eestile uudiseid vahendav väliskorrespondent.

Eelmainitud süüdistused on seda tõsisemad, et neid esitas Eesti suurima auditooriumiga telekanali otse-eetris Eesti Vabariigi minister ja suure erakonna esimees.

Kinnitame, et ERR-i toimetused järgivad väga rangelt ajakirjanduslikku head tava ja parimaid standardeid ning on selles kogu Eesti meediale eeskujuks. Toimetuste juhtidena seisame hea selle eest, et vaatamata avalikule laimamisele ja survele saaksid ERR-i ajakirjanikud oma tööd sama professionaalselt ka jätkata.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: