Video: USA rannavalvur käis narkosmugeldajate allveelaevaga "surfamas" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA rannavalve foto operatsioonist narkosmugeldajate vastu 18. juunil.
USA rannavalve foto operatsioonist narkosmugeldajate vastu 18. juunil. Autor/allikas: USA rannavalve

USA rannavalve avaldas neljapäeval video sellest, kuidas neil õnnestus Vaikse ookeani idaosas pidada kinni narkosmugeldajate allveelaev. Video, kus rannavalve liige põgeneda üritava allveelaeva peale hüppab ja sellel nagu purjelaual sõidab, on USA meedias palju vastukaja saanud.

Juhtum leidis aset 18. juunil, kui Colombia ja Ecuadori ranniku lähistel patrullimas olnud USA rannavalve (poolsõjaväeline asutus United States Coast Guard (USCG)) lennuk märkas vees kahtlast allveesõidukit, vahendas Vice News.

Olukorda saadeti uurima rannavalvelaev USCGC Munro. Videos on näha, kuidas kõigepealt hüppab allveelaeva peale üks rannavalve teenistuja ning asub rusikaga endiselt sõitva aluse luugi pihta taguma. Seejärel liituvad temaga kolm kolleegi ning video lõpus on näha, kuidas allveelaevas viibinud kahtlustatav välja ilmub ja alla annab.

Allveelaevas viibis kokku viis narkosmugeldajat, kes on kõik praeguseks kohtu alla antud. Samuti selgus, et allveelaeva pardal oli umbes 7700 kilogrammi kokaiini.

Ladina-Ameerika narkokartellid kasutavad sageli USA-sse narkootikumide vedamiseks allveelaevu ning see on ka üks põhjustest, miks USA rannavalve alused oma piiridest nii kaugel patrullimas käivad. Üldjuhul on smugeldajate allveelavad siiski madala kvaliteediga ning sageli ise valmistatud, mis tähendab, et pikka aega nad vee all, rääkimata suurtest sügavustest, viibida ei saa. Ka äsja tabatud allveelaev liikus tegelikult osaliselt veest väljas.

Sellest hoolimata jääb suur osa smugeldajate allveelaevadest tabamata ning kuna patrullitav piirkond on väga suur, saab USA rannavalve kätte umbes 11 protsenti sellistest narkoalustest.

Kätte saadud kokaiini võib olla väärt umbes 232 miljonit dollarit, märkis USA rannavalve.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: