Aabi soovitus võib Maarjamäe arendused aastateks edasi lükata

Eesti Näitused ja Tuljak krundid
Eesti Näitused ja Tuljak krundid Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Maarjamäe piirkonda kavandatavate spaahotelli ja kortermajade ehitamisplaanid said tagasilöögi, kui riigihaldusminister teatas Tallinna linnapeale, et soovitab enne teha linnal liiklusuuringu.

Aab soovitab linnapea Mihhail Kõlvartile saadetud kirjas, et uurida tuleks, kuidas mõjutab Maarjamäe muuseumi kõrvale kavandatava spaa ja Eesti Näituste messikeskuse alale plaanitavate korrusmajade ehitamine liiklussagedust nn Russalka ristmiku ümbruses, mis on elutähtis liiklussõlm Viimsi ja Pirita elanike jaoks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul pole vaja uut liiklusuuringut teha, sest olukorda ei mõjuta seal Pirita linnaosa elanikud, vaid Viimsi valla elanike transiitliiklus.

Uut uuringut toteab samas TTÜ transpordiplaneerimise professor Dago Antov, kelle sõnul on kogu Pirita tee tipptunnil ainult üks suur ummik.

Teise tagasilöögi said arendajad Maaarjamäel asuvalt ajaloomuuseumilt, mille uus juht Peeter Mauer võttis tagasi kooskõlastuskirja, mille oli spaahotelli ehitamisele andnud tema eelkäija.

ERR kirjutas juuli keskel, et rahandusministeerium andis heakskiidu Eesti Näituste messialale kavandatavale arendusele, kuhu kavatsetakse ehitada 26 kortermaja.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: