Galerii: Narvas avas uksed eesti keele maja

Teisipäeval avati Narva südalinnas Integratsiooni Sihtasutuse peakontor ja Narva eesti keele maja uued ruumid, kus kõik soovijad saavad tasuta õppida ja harjutada eesti keelt.

Integratsiooni Sihtasutuse peakontor ja Narva eesti keele maja tegutsevad tänasest Narvas aadressil Linda 2 ehk endistes Baltijetsi tehase ruumides.

"Oleme oma uue kodu üle väga õnnelikud, kuna asume nüüd Narva kultuuri ja loovuse südames, kus meiega sama katuse all tegutsevad Narva Vaba Lava, ERR-i Narva stuudio ja ettevõtlusinkubaator Objekt. Meie kolimine on toonud riigi Narva elanikele lähemale, oleme loonud 20 töökohta ning oleme kõige paremas mõttes hea näide riigi avatusest inimese poole," sõnas Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

"Eesti keele õppe läbiviimine ning keele harjutamiseks keskkonna loomine ja toetamine on vaid üks osa meie tegevusest. Narva eesti keele majast saab kindlasti veel üks eesti kultuuri edasikandja Ida-Virumaal," lisas Käosaar.

Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo sõnul mitmekesistavad eesti keele majas pakutavad õppetegevused ja teenused keele praktiseerimise ja kasutamise võimalusi Ida-Virumaal.

Eesti keele majja on oodatud kõik eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanud inimesed sõltumata keeleoskusest, et õppida, harjutada või lihtsalt kuulata eesti keelt ning elada kohalikku ellu kiiremini sisse.

Eesti keele majas pakutakse erineva tasemega keelekursusi, tandemõpet, keelekohvikus või filmiõhtutel osalemist, samuti korraldatakse keelepraktikat õpitubades. Eesti keele majas saab ka professionaalset keelenõustamist. Kõik eesti keele maja teenused on tasuta.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: