EKRE liige küsis ERR-i uue maja kavandi autoritelt 10 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Rahvusringhäälingu uue telemaja ideekonkursi võitnud Kadarik Tüür Arhitekte tabas suvel üllatus, kui EKRE toonane liige ja erakonna majandusprogrammi toimkonna juhataja Endel Oja esitas ettevõttele 10 000 euro suuruse arve arusaamatu sisuga konsultatsiooniteenuse eest.

Kadarik Tüür Arhitektide esindaja Ott Kadarik rääkis ERR-ile, et temaga võttis juuli alguses ühendust Endel Oja, kes soovis osutada konsultatsiooniteenuseid seoses ERR-i uue maja ehitusliku projekteerimisega ning käis seetõttu korduvalt arhitektibüroos hoone ehitamise teemal arutlemas. Valitsus ei olnud selleks ajaks ERR-i hoone rahastamise otsust teinud.

Kuigi arhitektibüroo ei näinud mingisugust vajadust konsultatsiooniks, esitas Endel Oja konsultatsiooni eest arve oma ettevõttelt Astrohouse OÜ summas 10 000 eurot, millele lisandus käibemaks.

Konsultatsiooniteenuse tegelik sisu jäi arusaamatuks ning arhitektibüroo keeldus sellel teemal igasugusest konsultatsioonist ja edasisest suhtlusest.

Arhitektibüroo edastas kogu info ja materjalid kohe oma juristile, kuna niisugune tegevus ei liigitunud nende hinnangul kindlasti tavapärase käitumise alla. Pärast selle info edastamist EKRE peakontorile saatis Endel Oja arhitektibüroole e-kirja, milles teatas, et ei ole enam EKRE liige ega selle majandustoimkonna esimees.

Endel Oja ütles intervjuus Anne Raistele, et pakkus abi investori otsimisel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: