Huvi erivajadustega inimeste töö vastu kasvab

Foto: Kuvatõmmis/ERR

Avatud ettevõtete päeval sai tootjate ja teenusepakkujate tegemisi uudistada kogu Eestis. Läänemaal oli esindatud psüühilise erivajadusega inimestele tööd vahendav sihtasutus Hea Hoog, millel on Eestis 15 töökeskust.

Erivajadusega inimesed valmistavad sihtasutuse Hea Hoog internetis müüdavat käsitööd, täidavad suuremaid tellimusi, näiteks sinilillekampaania meenete tegemine, ja käivad ka koristamas. Kui Uuemõisa töökeskuses toimetab kokku 45 inimest, siis üle Eesti on neid iga päev ligi 500.

Kui Uuemõisas tegeletakse näputööga, siis lähedal asuvas Haapsalus aidatakse korras hoida hulka kortermaju.

Sihtasutuse Hea Hoog Uuemõisa töökeskuse vanemtegevusjuhendaja Ruth Ers ütles, et praeguse seisuga on objekte kokku 14, tehakse nii kojamehetööd kui ka trepikoja koristust.

Töökeskused on võimalus neile, kes pole valmis üksi avatud tööturule minema.

Sihtasutuse Hea Hoog teenuste juht Anu Halli sõnul on väga oluline, et psüühilise erivajadusega inimesed saaksid tööd teha.

"Nad ei ole valmis minema avatud tööturule otse tööandja juurde. Kaitstud tingimustes töötamine on nende jaoks väga oluline. Seal on olemas õiged inimesed nende jaoks, kes saavad aidata, toetada, nõustada, juhendada," rääkis ta.

Hall nentis, et teadmatusest tulenevaid eelarvamusi on psüühilise erivajadusega inimeste kohta ühiskonnas jätkuvalt palju. Samas tõi ta välja, et tellimustööde arvu kasv ja huvi pakutud teenuste vastu näitab, et on ka positiivseid muutusi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: